şükela:  tümü | bugün
10 entry daha
  • eskiden insanlar (aşılamaya vaccination adı verildi, vaccination adı latince sığır anlamına gelen vaccadan gelir) aşı yöntemi ile aşı olan çocukların sığıra dönüşeceğini düşünürdü

modern dünyada ise aşı korkusunu ateşleyen olay (bkz: lea thompson) 'ın hazırlayıp sunduğu aşı ruleti adında bir program oldu. bu programda thompson, boğmaca aşısının yol açtığı yüksek ateş ve epileptik kasılmaları anlatıyordu. program o yıl yayıncılık alanında da birçok ödül aldı. bu iddialar sonucu yapılan araştırmalarla ise sorunun boğmaca açısından değil o çocuklarda bulunan bir genetik mutasyon sonucu ortaya çıkan (bkz: dravet sendromu)na bağlı olduğu ortaya çıktı. aşılama sadece bir tetikleyiciydi. sonrasında kızamık, kızamıkçık ve kabakulak aşısının otizme ve başka nörolojik hastalıklara yıl açtığını iddia bir kitap piyasaya sürüldü (bkz: karanlıkta bir atış) yazarı (bkz: barbara loe fisher). sonuç olarak yapılan çok sayıda araştırma bu iddiaların gerçek dışı olduğunu kanıtladı.
    dizi oyuncusu (bkz: jenny mc carthy)katıldığı bir tv showunda çocuğunun otistik olmasının nedeni sorulduğunda yanıtı" google da öyle okudum" oldu.
    oysa otizm anne karnında oluşan bir genetik değişime bağlıdır, aşılardan sonra ortaya çıkması tamamen bir tesadüf.

kızamık aşısı için yapılan bir çalışmada doğal bağışıklık 500'de bir ölümcül soruna yol açarken aşı ile oluşabilecek sorunlar hem daha hafif hem de bir milyonda bir oranında görünüyor

direncimiz olmayan bir kızamık virüsü veya grip virüsünü alırsak bizi hastalıktan hijyen veya yediklerimiz koruyamaz

(bkz: popular science) dergisinden okuduğum bir makaleye göre sizlerle bu bilgileri paylaştım. kulaktan dolma bilgilerle yapılmayan bu aşılar hem kişinin hem de toplumun sağlığına tehdit oluşturuyor. katılıyorum yazar arkadaşıma devlet bir el atmadığı sürece dışlansın bu insanlar toplumdan. kimse kimsenin sağlığına tehdit oluşturamaz.
  • doğal seleksiyonun insanlar için yeniden doğuşudur. dünya üzerindeki en azından bir kısım aptalı, salagi, (bkz: soner yalçın)'i falan yok olup gidecek.
  • aşılarını yaptıran insanlar ve kendi çoluk çocuğumuz olmasaydı işin içinde çok güzel bi doğal seleksiyon izlerdik.