şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizde yıllardan beri süregelen bir aşı mecburiyeti var. bu zorunluluğun da faşist bir tutum olduğu göz önüne alınarak kaldırılmalı. işbu entry, aşı zorunluluğun neden kaldırılması yönünde nedenleri ileri ürüp, benzer faşist tutumların tekrarlanmasını engellemek amacıyla yazılmıştır.

her nefis ölümü tadıcıdır. biz sizi, şerle de, hayırla da deneyerek imtihan ediyoruz ve siz bize döndürüleceksiniz.” (enbiya suresi, 35)

ayette de belirttiği gibi, insanın başına gelen ani hastalıklar ve kazalar, allah’ın bize yaşattığı şer imtihanlarından bazılarıdır.

eskiden su çiçeği, kızamık, çocuk felci, zatüree gibi hastalıkları allah kullarına verip bir imtihana sokar, bazen de bazı kullarını yanına alırdı. oysa şimdi öyle mi? bir kanser var. aids falan var onlar öldürücü hastalık olarak geçiyor. dolayısıyla biz aşı olarak allah'ın bizim üzerimizdeki tasarrufunu ortadan kaldırmaya cüret ederek büyük bir günaha giriyoruz.

diğer taraftan isra suresi 70. ayette geçen, "biz insanları yarattığımız varlıkların birçoğundan üstün kıldık." ifadesine göre de en üstün yarattığını açıkça belirttiği insanoğlunun vücudunun daha iyi olacağını düşünmeye cüret ederek, vücudumuza bir takım kimyasallar zerk etmek suretiyle yine allah'a ( haşa ) hakaret etmiş oluyoruz. bu günahlardan tez elden vazgeçmeli.

isteyen aşısını olsun, bizim bir şey dediğimiz yok. ama bize aşı olacaksın diyemezsiniz evelallah.

daha yeni saydığım gibi ne kadar günah olsa da aşı olmak, günah işleme özgürlüğü de var. ben de bunu sonuna kadar savunurum. bu bağlamda içki nasıl serbestse kumarın, uyuşturucunun ve fuhuşun da serbest hatta ulaşılabilir olması gerekmektedir.

sonuçta yargı günü geldiğinde allah'ın necm suresi 38. ayette buyurduğu üzre kimse kimsenin günahını çekmez. dolaysıyla günahlarını arttırıp da o büyük gün geldiğinde cehenneme gidecek olanlara, dur cehenneme gitmen için tüm yolları yasakladım demek haddimiz değil. eğer ki yasanaklanacak olsaydı, şüphesiz ki allah-ü teala bunları baştan yaratmazdı.

selam ve dua ile...
  • ağam bizimle eğleniy
  • “yazarın entrylerini incelemeden cevap yazmama” düsturumun bir kez daha işe yaradığı başlık.
    t:eğlenen yazar beyanı
  • çocuğu kızamıktan ölünce “allah böyle yazdı” demek isteyen yazar isteği.

çocuklar ıvır zıvır hastalıklardan ölmüyorsa bu aşılar sayesinde.
    ve bu aşıların zorunlu olması aşıya ulaşamayan insan sayısını azaltıyor/bitiriyor.

aşının isteğe bırakılması çocuğunun aşı olmasında mani görmeyen fakat aşıya ulaşma şansı olmayan ailelerin çocukları için ciddi tehlike oluşturacaktır.

yeterince kibar konuştuysam artık küfür edebilirim.

küfürlü: yarrak kürek istekleriniz yüzünden çocuklar ölecekse siz geberin. bunda beis görmeyen din de yere batsın.

sıçarım ulan zihniyetinize.

edit 2: yazar troll de böyle düşünen insanlar var ve onlar troll değil.
  • cibilliyetsiz bir yazar beyanı.

ancak görüyor ve arttırıyorum;
    -okuma yazma bilmeden doğduğumuz için okuma yazmayı öğrenmeyelim.
    -konuşmayı bilmeden doğduğumuz için çocuklarımıza konuşmayı öğretmeyelim.
    -yeterince trollümüz olduğu için yeni trollleri beslemeyelim.
  • kesinlikle katıldığım önerme. böylece bu saçmalıkları ortaya atacak oksijen israfları bunları yazacak yaşa kadar hayatta kalma olanağı bulamazlar bizim de kafamız rahat eder.
  • sana laflar hazırlıyorum.

doktora gitme. kitaba bak.

sürü bağışıklığı.
    herd immunity.
  • mümin kardeşimiz ekşi sözlük okuyacağına mübarek vaktini akit okuyarak değerlendirseymiş, bu başlığa hiç gerek kalmayacakmış.

çünkü son 2 yıldır durum bu
  • "şüphesiz biz size akıl verdik. cefa da, sefa da, dert de, deva da allah'tandır. aklını kullanıp derdine deva bulanlar bizdendir. şeytan ve aşı karşıtları da sizden. durun ama siz böyle çok güçlü oldunuz. bari düz dünyacılar bizden olsun." penisilin, 37.
  • like mağduru soysuz beyanı. he diyin geçin.