şükela:  tümü | bugün
  • buram buram rooibos'tan, darjeeling'e, sunumları bile özel bir mekan.

http://www.asiachaiart.com/
  • minibüs caddesinde bir şubesi olan çay dükkanı. gelip geçerken pek çok kez görüp merak etmişliğim, sonra da unutmuşluğum mevcut. sitesini incelerken hediye/deneme kutusu gibi bir şey gördüm, 10 tane deneme boyu 15 lira, istediğiniz çayı da seçebiliyorsunuz. kargoyla beraber 20 lira oldu. pazar sipariş verdim, salı elime geçti. kutusu, içindeki paketleri falan acayip sevimli. çayları henüz denemedim ancak sunum 10 numara.
    içinden de çay seremonisine davet kartı çıktı 2 tane. üşenmeyip giderim umarım. özenli bir yere benziyor, hoşuma gitti.
  • huzur dolu bir ortama ve harika bir işletmeciye sahip mağaza-cafe. insanın kalkıp gidesi gelmiyor buradan.
  • uzak doğu çay kültürleri ve nitelikli çaylar konusunda kanımca ülkedeki en bilgili tedarikçiler. 5000 yıllık çay gelenekleri ve üretim şekilleri hakkında günlerce konuşabilecek düzeyde işini iyi yapan bir işletme.
  • çin'den ve sair uzak doğu memleketlerinden getirdikleri çaylar bir harika olan, çok tatlı butik bir işletmedir. *kazasker'de, minibüs yolu üzerinde kadıköy-bostancı yönündedir. çikolatalı cheesecakeleri, hayatımda yediğim en güzel şeylerden biri. yaseminli, güllü çaylarının yanı sıra; sattıkları çok şık tasarımlı çay/mutfak gereçleri de göz dolduruyor. internet sitelerinden online sipariş de verilebiliyor.
  • ya ben buraya bir sefer gittim, adamlara ben de caykur, dogadan falan demliyorum her sabah 2-3
    yildir isyerinde diyince bana gulup gectiler dogal olarak, o ne ya der gibi. matcha falan gectim bu adamlarin websitesinden indirimdekiler bolumunu takip edin ve gidin alin o indirimde olan pisman olmayacaksiniz.