şükela:  tümü | bugün
 • full metal alchemist için rewrite, naruto için haruka kanata adlı başlangıç şarkılarını yapmış, seslendirmiş elemanlar. her ne kadar şarkıların sözleri pek birşey ifade etmese de seslendiren elemanın şarkıyı söyleyiş şekli fma ve naruto'ya yeterli gazı alarak başlamanızı sağlıyor.
 • yanılmıyorsam 1998 yılında japonya'da kurulmuş alternative rock grubu. kurulduğu yıllarda bir kaç demo ve ep yayımladıktan sonra 2003 yılında kara talih gruba gülmüş ve 6 şarkıdan oluşan ilk "mini albümümüz bu bizim ehühühea" dedikleri "houkai amplifier" albümü yayımlayıp feci gaza gelen grup aynı yıl içersinde bir de beni müthiş bir şekilde ihya ettikleri "kimi tsunagi five m" yayımlar ve bütün japon alterno tayfasını aynı bizim mor ve ötesi gibi peşinden sürükler. elemanlar 2004 yılında da "boş durmayalım halkımıza yeni eserler sunalım... ne dersin ichiji kardeş" diyerek içinde 12 tane şarkı bulunan "sol fa" albümünü yayımlar ve beni bir kez daha ihya ederler. umarım aynı şekilde bu yükseliş devam eder diyerek grup elemanlarının adları ve kullandığı enstrumanlara geçelim...

  masafamu gotou: gitar, vokal
  ichiji kiyoshi: davulcu
  takahiro yamada: bas, vokal
  kensuke kita: gitar, vokal

  son olarak japon ezgilerinin doruğa çıktığı "kimi tsunagi five m" albümünün 6. parçası olan "n.g.s." şarkısının sözlerini yazarak yazıyı bitirelim.

  sore ga kanjouron no s.o.s
  sonzai, kaitou saki nobashi

  tsumari sou dayo
  tsutzuku aimai, rettou, kanjouron
  ouounishite tsunagu kanshou zai, mosou intaanetto

  kasou genjitsu wo

  tsumari sou dayo
  tsutzuku genjou, kanshou, kanjouron
  ouounishite tsunagu kanshou zai, mosou intaanetto

  kasou genjitsu wo
  kasou genjitsu
  mosou
  genzai, kaitou saki nobashi
 • japonca olmayan sayılı hayran sitesi icin : http://ajikan.sayuri.us/
 • haruka kanata, mugen glider ve rashinban adlı şarkıları gönülde taht kurabilecek olan *jrock grubu. diğer jrock gruplarından farklı olarak visual kei yapmadıklarından jpop olarak da geçer (neden bilmiyorum, dışlıyorlar herhalde.)
 • after dark adlı şarkıları ile bleach adlı animenin açılışlarından birinde kendilerine yer etmiş j-rock grubu.
 • isminin uzun oluşunun nedeni, kurucusunun 'kısaltması 4 harfli bir grup ismi' istemesidir.**

  (bkz: akfg)
 • naif j-rock grubu. muadillerinden 3-5 gömlek üstündürler
 • kaç yıl geçmiş, hâlâ ilk günkü lezzetiyle dinlediğim j-rock grubu.

  gerçekten bir houkai amplifier, bir kimi tsunagi five m gibi gaz albüm zor bulunur.
 • çok muhteşem bir gruptur. farklı şeyler dinlemek isteyenler için tavsiye edebileceğim bazı şarkıları mugen glider,n.g.s,rewrite,haruka kanata,kimi to ıu hana,after dark