şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alkol sarkilari listesinde ust siralardaki yeri garanti,bahsi gecen askin hayaliyle dans etmenize neden olabilecek fedon sarkisi.

  seninle olamazdik biliyordum
  bile bile yine seni seviyordum
  yollarimiz bir degildi seziyordum
  simdi neden neden canim bu ozlem

  asiginim yaninda olamasam da
  asiginim sana dokunamasam da
  geri donus olmasa da

  asiginim yaninda olamasam da
  asiginim sana dokunamasam da
  sonsuza dek asiginim

  seni gormek bana aci veriyordu
  gormemekse olum gibi geliyordu
  ne seninle ne de sensiz oluyordu
  simdi neden neden canim bu ozlem
 • platonik aski en guzel anlatan sarki..
 • fedon'un söylediği bir şarkının sözlerindendir. "aşığınım yanında olamasam da, aşığınım sana dokunamasam da" gibi damardan sözleri vardı yamulmuyorsam. ve yamulmuyorsam "sana dokunamasam da" bölümünde aşıklar birbirlerine dokunurken ağlayan bir adam görmüştüm bir keresinde. tek başına rakı içip ağlayan bir adam..
 • cok güzel bir $arkidir, $arkiyi dinledigin an a$ik ol ya da olma bir $ekilde etkisi altina aliyor..

  mamafih fedon'un o kirmizi slip mayosu ile bu $arki zihnimde bir combo yarattigi zaman ismet özhan tarafindan terk edilmi$ bülent ersoy gibi hissederim kendimi.
 • ofiste birinin bilgisayarında usulca çaldığı için sayıkladığımı fark ettiğim, sonra sözlerini de bilmeyip uydurduğumu anladığım şarkı. açtık baktık sözlerine, cuk oturmuş* haberimiz yok...
 • toplamda yalnızva 2 adet olan, fedonu sevme nedenlerimden yalnızca biridir. bir diğeri için (bkz: nerdesin). o itici tavırlarını düşünmemeye çalışırım fedonun bu şarkılarında, o kirli sakallarını, tecavüzcü coşkun bakışlarını, çapkın tarafını.
 • kapkaranlik gecede,bir kadehte kirmizi sarap,playlistte fedon-asiginim,akilda,kalpte,ruhta sevgili ve ayri gecen her ana kufurler yagdirma istegi...
 • sevgiliye söylenecek en güzel sözlerden biri, canımın içi kadar içten, seviyorum kadar kıymetli ve sıradan değil en önemlisi. şarkıya hiç girmiyorum o ayrı bir yazının konusu.
  (bkz: özlem)
 • "ne...ne" kalibini gramatik olarak duzgun kullanan bir soz yazarinin elinden cikmis sarki. hayir, bunu yanlis kullanan hakikaten cok be abi. misal sezen aksu, kadina ogretsin biri zira paso yanlis yapiyor. ogrenmenin yasi yok, benden gecti demesin yani.

  not: evet takintiliyim, konsantre olamiyorum dilbilgisi yanlisi olan sarkilara ne yapayim yani?
 • bu kelimeyle ilgili ilginç bişey keşfettim. şimdi hani türkçe karakter kullanmadan bi başlık açmaya çalışınca

  türkçe klavyeniz yoksa, başlıklarda türkçe harfleri büyük harfle türkçeleştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

  falan filan diyo ya. örnek verirken de değiştirilebilecek bütün harfleri değiştirip "saçma oldu evet idare edin" diyo. işte bu kelimede o saçma olmuyo. anlatamadıysam (bkz: http://www.eksisozluk.com/show.asp?nr=y&t=asiginim)