• aşık olduğu kişi yanında olmadığında kendini hiç kimsesi yokmuş gibi hisseden insandır. yalnızdır.
  • asık oldugu adamın yanında salaklasan *, abuk sabuk davranan * insan modeli
  • aşık olan insan, sevdiğini ne denli uzun öperse öpsün, bu öpücüğün tadına doyamaz, çünkü öptükçe öpesi gelir.
  • huzursuz, fütursuz, doyumsuz bir o kadar da kör olmuş kişidir. yazıktır, günahtır; fazla üstüne gidilmemeli, pembenin dışındaki renklerde boş yere anlatılmaya çalışılmamalıdır. hanya ve de konya bir süre sonra görülecektir.
  • dokunma ihtiyacı duyan kişi..
  • durduk yerde salak salak sırıtır bunlar.

-hayırdır ne oldu neden gülüyorsun?
    -ne?! hı?! hmm hiiiç öyle. yok bir şey.
  • aynı anda on alternatif mutlu sonlu, on alternatif kötü sonlu gelecek senaryosu tasarlayabilir ve hangisine inanacağına bir türlü karar veremez.
  • aynı anda +7 ve -7. katlarda bulunma yeteneğini elde etmiş şahsiyet

(bkz: acıt canımı)

...doydum senin cennetinde
    razıyım yak cehenneminde...
  • (bkz: gerizekali)
    kendimden de biliyorum, arkadaslarimdan da biliyorum. asik olan insanin asil olan tek duygusu gerizekaliliginin hat safhada olmasindan dolayi gerizekali olma ihtimalinin bile farkinda olmamasidir. asik oldugu insan birak evli olmayi, gercekte katil olsa, onun icin mirnav bir kedidir. en kotusu de bu insan onu uyaran arkadaslarini hic dinlemez, atar kendini bu katilin eline. neymis, elele parklarda gezmekmis, neymis basbasa sicak sarap icmekmis, neymis ''hicbisey demedik birbirimize sadece gulduk''..mus.
    ilk gunlerde kus misali pir pir carpan kalbiniz sonradan tasa doner. dunyanin kurali bu sekerim.
    (bkz: hayata dair ic burkan detaylar)
  • o an değilse bile bir müddet sonra yasadıgı hissiyatın acıya donusmesi muhtemel olan insan modeli...
hesabın var mı? giriş yap