1. çok çeşitli sebepleri vardır:

*bir taktik sonucu olabilir (4s kuralı vs. göz önünde bulunduralım) (liste başı)

* işi ciddiye bindirmekten çekinmekten dolayı olabilir.

* ''abi o kız sana bakmaz'' diyenlerin tesiri altında kalınmış olabilir. (yo dostum yo, küçük görme kendini)

* bir gün yukarıdaki tam önüme ışınlayacak diye beklerken harekete geçmeye üşenen bir insan olabilir. (bkz: bir kadın için çabalamayan erkek)

*ilk adımı karşı taraftan bekleyen bir erkek olabilir.

*egosu şişkin bir arkadaşımız olabilir, ''ilgili davranmak'' gururuna ağırlık yapıyordur.

* ''ilgili davranmak'' nedir ya, olduğum gibi devam ederim hacı ben diyen bir erkektir. (buradaki kafayı ben de çözemedim)

*ilgili davranınca sıçma riskini almaktansa, kumar oynamamayı yeğleyen erkektir.
  2. aşık olduğu kız hemen bir ilişki içine girmek istemiyor olabilir, biraz daha birbirimizi tanıyalım yok efendim, acele etmeyelim bişeyler. amk sanki rakiyi ivan dragoya hazırlıyoruz altı üstü elele gezip arada sevişicez nedir yani. dünya dönerken, durmakta ısrar eden bu insanlardan hızla uzaklaşmanız dileğiyle.
  3. a$ik oldugu kizin sacini ceken, üstüne toz toprak atan erkekten bir iki ya$ kücüktür. cok degil en fazla 2 sene sonra ilkokula kaydini yaptirabilirsiniz.
  4. eğer aşık olduğu kıza ilgisiz, başkalarına ilgili davranıyorsa aşık olduğu kızı tez zamanda unutmasını tavsiye edeceğim erkek.