• kendisine aşık olunduğunu düşünen kızın hüsnü kuruntusudur bu erkek.
    gerçekte aşık değildir.
    bu kadar net.

çünkü aşk şöyle bir şeydir:

o şimdi, ne yapıyor?
    şu anda, şimdi, şimdi?
    evde mi, sokakta mı,
    çalışıyor mu, uzanmış mı, ayakta mı?
    kolunu kaldırmış olabilir,
    "hey gülüm, beyaz, kalın bileğini nasıl da çırçıplak eder bu hareketi... "
    o şimdi ne yapıyor,
    şu anda, şimdi, şimdi?
    belki dizinde bir kedi yavrusu var, okşuyor.
    belki de yürüyordur, adımını atmak üzeredir,
    "her kara günümde onu bana tıpış tıpış getiren sevgili, canımın içi ayaklar! "
    ve ne düşünüyor, beni mi?
    yoksa, ne bileyim, fasulyenin neden bir türlü pişmediğini mi?
    yahut, insanların çoğunun neden böyle bedbaht olduğunu mu?
    o şimdi ne düşünüyor,
    şu anda, şimdi, şimdi?

ve böylesi hisleri saklayabilecek erkek ya nazım gibi tutsaktır, istese de yanında olamaz sevdiceğinin, ya da çoktan ölmüştür. nabzını kontrol etmekte fayda var.
  • ilk bakışta farkedilmeyen bir güzelliğin var
    zekisin diye kaçıyorlardı
    şu sıralar çok yoğunlardı aramıyorlardı
    seni üzmemek için çırpınıp terkediyor ya da reddediyorlardı
    yeni bir ilişkiye hiç zamanları yoktu
    sonra telefonla konuşmayı sevmiyorlardı, o nedenle aramıyor aranmamayı istiyorlardı.

şimdi bu da farklı bir tür sanırsam.
    he canım he. çok seviyor ondan kaçıyor tırım tırım.

yoksa sen çok iyi birisin aslında.
  • işi abartırsa, kızı başkasına kaptırması şaşırtmaz.
  • fakirdir amk naapsn adam.
  • ilgili davrandığı her kızdan seni arkadaş olarak görüyorum tepkisi almıştır. bir de böyle deneyelim demiştir.
  • aşkını yaşamıyor.

aşk öyle hesap sınır falan tanımaz.

sen kendini her duygusal davranışında öylesine kontrol edebiliyorsan aşık falan değilsin arkadaşım, hoşlanıyorsun veya beğeniyorsun sadece.

sevdiğin kadına ilgi göstermiycen de benim önümdekine mi ilgi göstericen?

dehassiieee..
  • varlığından bahtiyar olduğum... canım benim...

bak birden aydınlandım şimdi. çevremdeki erkeklerin, benimle ilgilenmek şöyle dursun beni yok saymalarının nedeni bana aşık olmalarıymış meğer. demek "asla aşık olunası bir insan olamayacağını anlamak" hakkındaki tüm fikirlerim yanlışmış. hayat negzelmiş.

edit: (bkz: pozitif olmak/#27517536)
  • çok çeşitli sebepleri vardır:

*bir taktik sonucu olabilir (4s kuralı vs. göz önünde bulunduralım) (liste başı)

* işi ciddiye bindirmekten çekinmekten dolayı olabilir.

* ''abi o kız sana bakmaz'' diyenlerin tesiri altında kalınmış olabilir. (yo dostum yo, küçük görme kendini)

* bir gün yukarıdaki tam önüme ışınlayacak diye beklerken harekete geçmeye üşenen bir insan olabilir. (bkz: bir kadın için çabalamayan erkek)

*ilk adımı karşı taraftan bekleyen bir erkek olabilir.

*egosu şişkin bir arkadaşımız olabilir, ''ilgili davranmak'' gururuna ağırlık yapıyordur.

* ''ilgili davranmak'' nedir ya, olduğum gibi devam ederim hacı ben diyen bir erkektir. (buradaki kafayı ben de çözemedim)

*ilgili davranınca sıçma riskini almaktansa, kumar oynamamayı yeğleyen erkektir.
  • ilgisini belli ettiği an karşılaşacağı klasik triplerden nefret eden erkektir.
  • gerizekalı değildir. mutlaka haklı bir sebebi vardır. sizden daha önemli bir sebebi. dünya sizin etrafınızda dönmüyor, insanların hayatlarında türlü türlü etmenler var.
hesabın var mı? giriş yap