şükela:  tümü | bugün
  • o konuşurken memelerine değil de ağzının içine bakıyorsan aşıksındır. yalnız cinsel tercihiniz farklı değilse o kişinin karşı cins olmasına özen gösterin. sonra sana uydum mahmut abiyle evlendim diyen bir adamla muhatap olmak istemiyorum.
  • o konuşurken memelerine bakıp konuştuğunu anlayabiliyorsan aşıksındır.
  • parfüm kokusu olması ragmen içinden onun kokusunu secebiliyorsan asıksındır yada fena halde terlemiştir
  • yalnızkene handycam görüntüsü olan ortamı onunla iken etrafı sinema filmi kamerası filtresi gibi bişiylen görüyosan aşıksın.
  • yolda yürüyorsunuz ve sevdiceğiniz aradı. aniden alakasız bir yöne sapıp görüşme bitene kadar fark etmiyorsanız eğer;
    tebrikler aşıksınız...
  • onunla ilgili herhangi birsey duydugunda yüzünde anlamsız ve istemsiz bir tebessüm oluyorsa asıklar populasyonuna merhaba de.
  • cebine attigi mesajlari silmeye kiyamiyorsan asiksindir.
  • hürriyetin yine her konuda olduğu gibi bu konuda da tepeden baktığını gösteren yollar. karşılıksız /platonik aşk diye bir şey yok bu maddelere göre o halde. e bunca roman bunca şiir nasıl yazıldı, bunca intihar bunca cinayet neden oluyor o halde. diyelim ki aşk iki kişiliktir de diğerine yani platonik olanına-karşılıksız olanına ne diyeceğiz. götüm gibi bi liste yapmış yine hürriyet çünkü yapan adam-kadın büyük olasılıkla bi ilişkisi olan aşık bir gavurmuş ve bunlar da hiç düşünmeden alıvermişler. tipik hürriyet işte. aşık olduğunu anlamanın tek yolu vardır, o da heyecandır.
  • bence aşk insanın kendine yakısanı giymesidir. -gulucuk-

normalde kimse icin yapmayacagın seyleri onun icin yapmaya hevesliysen aşıksındır.

benim romantizm anlayısım biraz farklı. siir yazmak, hediye almak, kitaptan alıntı okumak filan bunlar benim fiks menum. her erkege yapmısımdır.
    benim icin ise "ozel "ask soyle seyler yapmak istetiyor:

-boyle normalde usengeclikten tek basına yasarken aylarca peynir-ekmekle beslenen bir insanken ona hemen hemen her gun yemek pisirsem ya ben. yemege cok duskun oldugunu biliyorum. boyle klasik turk mutfagından bir dolu sey yapsam, dunya mutfagından degisik seyler denesem. boyle cok romantik tabak takımları kullansam. cicili bicili pecetelerle suslesem. her gun masanın onun tarafına da bir post-it ile sevimli bir not dussem. boyle boyle yıllar yıllar gecirsek. ne guzel olur.

-belli bir yasa kadar cok susluydum. sonra aşk acıları filan bayagı bir saldım kendimi. boyle o beni en bi guzel bulsun diye her gun bakımlı olsam. hafif makyajımı yapmadan asla evden cıkmasam. hep en guzel ben giyinsem. en ozenli ben olsam. en temiz ben gorunsem. boyle dıs gorunus itibariyle ısıl ısıl bir sey olsam. bana baktıkca mutemadiyen ici acılsa.

-sonracıgıma ben basarının cok tatlı bir meyve olduguna inanıyorum. ve basarılı insanın karsı tarafta bir cesit saygı yarattıgını dusunuyorum. eskiden cok basarılıydım. neye elimi atsam basarılı olurdum. ama gene aynı sebeple, aşk acıları elimi ayagımı cektim bu dunyadan. ben simdi boyle isimde azimli olsam, gorece yukselsem yukselsem, bu acıdan da onun takdirini kazansam. pek leziz olur.

aşk o en cok beni sevsin, o en cok beni takdir etsin, o en mutlu benimle olsun durtusu bence.
    ve dogru aşk kesinlikle senden daha guzel bir seyler yaratıyor!

"u make me wanna be a better woman."