• yanılgıların en büyüğü, en kötüsüdür..
    daha önce bi ilişki yaşamadığın için ilk hoşlanmayı ve sonrasında başlayan ilişkiyi bir aşk ürünü olarak görmek, başka türlüsünü bilmediğin için kendini dünyanın en büyük aşkının içinde sanmak, aşk budur herhalde diyerek her şeyi sineye çekmek, küçük yaşlarda olmanın verdiği bir çömezlikle kendini ezdirmek, ama ilişkinin içindeyken her zaman aşık olduğunu bilmek, mutlu olmak sana yapılan haksızlıklara karşı, ağlamak ama o da bana aşık diye avutmak kendini...gün olup da ezilmeler, kırılmalar tavan yapıp da seneler sonra ilişkiyi bitirme gücünü kendinde bulduğunda, dönüp geriye baktığında yaşananların sadece bir yanılgıdan kaynaklandığı aslında hiç aşık olmadığını anlamak, aşkın ilk başlardaki hoşlanma duygusundan daha farklı bir duygu olduğunu sana gösteren namı diğer doğru insan karşına çıktığında, eskiden yaşadıklarının bir yalan olduğunu görmek, bir yalanı yaşamak ve savunmak uğruna yaptıklarını düşünerek, üzülmek geçmişte kalan sana, çocukluklarına, saflıklarına, kızmak daha da ötesi gözlerinin körlüğüne..bedelini sonradan gözün açıldığında ödemek günbegün, kendinden özür dilemek, bir daha asla ile başlayan bir sürü cümleyi beynine kazımak..aşık olduğunu sanmak mı bir daha asla..
  • aşık olmadığını anlayana kadar, aşık olmaktan farkı yoktur.
  • extra abaza olundugu zaman ortaya cikan durum. boyle zamanlarda* karsilasilan ve hos sohbet muhabbet edilen ilk insana karsi hissedilen hissiyatlar butunu.
  • kapıyı her çalanı içeri almakla oluşan yanılgıdır. bu süreçte genelde bolca kurbağa öpülür ve sonrasında nasırlaşan yerlere hesap sorulur.
  • artık gerçek aşka sahip olabilme arzusuyla hoşlandığı ya da birlikte olmaktan keyif aldığı kişiye aşık olduğunu düşünmektir.
  • iki gün ağlayıp üçüncü güne susan kişinin aynaya baktığında yaşadığı aydınlanma.
  • aşık olmak istediğinden veya belki de ilgi açlığından direk aşık oldum moduna yatan kişinin başına gelendir. oysa iki güzel lafa kanmak aşık olmaktan beri bişey...

joel'in tam da dediği gibi... ''neden bana karşı her ilgi gösteren kadına aşık oluyorum?'' işte tam da bu değil mi aşık olduğunu sanmak. size ilgi gösterene ben aşık oldum modunda yaklaşmak... oysa sadece sanmak.
  • asik olmaktan, ya da asik olamamaktan daha dandik bir durumdur. kisi, sevdiginden emin degildir. kendini kandirmakla hayallerde yasamak arasinda gider gelir. ikilemdedir... sevimsiz bir durumdur.
  • ilişkinin ilk evresi.
  • insanın yaptığı ve yapacağı her türlü bireysel abukluğa kulp bulabileceği ruh haline gelmektir.
hesabın var mı? giriş yap