şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hata yapan bir erkektir. aşk gibi sosyal ilişkileri gözünde çok büyüten bir erkektir.

  sözlükte yazarlığım boyunca dikkat ettiğim bir durum var, genellikle benimle dertleşen 20 yaş grubuna mensup sözlük yazarlarının, sevdiği kızlara açılamadığını görüyorum.

  bu durum öyle seviyelere gelmiş ki, erkekler tamamen, kızların küçük davranışlarından farklı bir anlam çıkarmaya çalışıyorlar.

  örneğin bir erkek, kızı çok seviyor. fakat kıza sevdiğini bir türlü söyleyemiyor. kız da bu erkeği arkadaş olarak görüyor. fakat bir gün bu kızımız erkeğe bir müzik atıyor, whatsapp'tan. erkek bunun üzerine saatlerce düşünüyor, acaba bana bir iması mı vardı diye.

  hayatı karışık hale getirmeyin. eğer bir insanı seviyorsanız o insanı sevdiğinizi söyleyin. bunlar korkulacak şeyler değildir. hayatta her zaman evet cevabını almazsınız. bazen hayır cevabını da almak zorunda kalırsınız. bütün bunları öğrenmelisiniz.

  yapmanız gereken tek bir şey vardır, o da samimi olmak. eğer gerçekten samimi olduğunuzu karşı birey anlarsa o zaman sizi kesinlikle geri çevirmeyecektir.

  ayrıca karşınızdaki bir insanı, kız olsun erkek olsun gözünüzde büyütmeyin. o da sizin gibi insan. sizden hiçbir farkı yok. sadece kan grubunuz farklı olabilir o kadar.

  umarım herkes bir gün sevdiğine kavuşur.