• bu siralar iliskilerde karsilasilan en buyuk sorun.
    insanlar nedense asik olmadigi hatta hoslanmadigi insanlarla berbare oluyolar sirf yalniz olmayi kabullenemedikleri icin.amac sadece bara gittigimde ickimi yalniz icemeyeyim yada sinemaya tek gitmeyeyim vs. sonra bigun karsilarina gercekten hoslandiklari biri cikinca onca zaman boyunca seni seviyorum dedikleri adama hic umursamadan sirtlarini cevirebilecekler.adamin ne hissettigi umurlarinda degil.onlar yalniz olmamak ugruna karsilarindakini hice sayabilirler.aslinda kendilerine karsi saygilari yoktur bunu yapanlarin.
    etraf naylon iliskilerle dolu.herkes biseyler ispatlama cabasinda sanki : ben yalniz degilim sevmesemde yanimda biri var..
    neden boyle yaptiklari soruluncada genelde ayni cevap verilir. yalniz mi olsaydim yada belki ileride bende severim belli mi olur...insanlar neden kendini kandirmak icin bunca caba harciyor?
    boyle insanlara aciyorum sadece..
  • ciğersizliktir.

ya da günü kurtarma derdinde olan birine ait olan,
    bir hissiyatsızlık örneğidir.
  • çok basittir.
    öncelikle: birini sevmek için ona aşık olmak gibi bir şart bulunmadığını bilmek lazım.

asıl zor olan aşık olduğun adama "seni seviyorum" demektir. seviyor musun sevmiyor musun onu bile anlayamaz haldesindir zaten o heyecan karmaşasında, nefret etmekle delicesine sevmek arasında savrulurken ne diyeceğini şaşırır insan...
  • bir çok kız bunu babasına yapar. ayıp lan babaya bir de.
  • delikanlıya yakışmaz.
  • asik olunan adam hicbir zaman bu sevgiyi ve tutkuyu istenilen, ozlenilen sekilde geri vermeyeceginden, onun yerine saygi duyulan, hatta sevilen, deger verilen ve bu degere layik oldugu dusunulen adama seni seviyorum denilebilir. yalan da olmaz gercekten, hani sana asik degilim denilebiliyorsa durustce.. yoksa yalandan avunmayla, yoklukta boslukta kalmama nedeniyle soyleniyorsa karsidaki insan uzmek niyetiyle olmasa da boyle bir sonuc mecburen dogacaktir. tabii asik olunan adamla birlikte uyurken bu cumle kulagina fisildandiginda vucutta titremeler olusabilecegi dusunulurse, deger verilen adama soylendiginde vucudun tepkisiz kalabilme ihtimali goz onunde olmalidir...
  • aşık olmadan da, sevilmeyi hakeden insanlar olduğunu biliyorum ben. heyecan yerine huzuru seçen, neşeli, gerçek, sorgusuz, yararlı.
  • kurulan cümle 'sana aşığım' değil 'seni seviyorum' olduğuna göre bir sorun arz etmeyen durumdur. ayrıca 'seni seviyorum' özellikle ikili ilişkilerde öyle kolayına kurulabilen bir cümle değildir. insanlar bu pek değerli sözcük ikilisini mümkünse yanlarında mezara götürmeyi tercih etmektedirler artık, o yüzden iyi niyetli bir çaba olarak takdir edilmelidir.
  • "aşık olmadığı adama seni seviyorum diyen kadın" olur, "aşık olunmayan adama seni seviyorum demek" olabilir; ancak "aşık olmadığı adama seni seviyorum demek" olmaz. olursa: (bkz: daş düşebülü ayu çıkabülü)
  • aşık olduğu adama seni seviyorum diyememekten daha iyidir.
hesabın var mı? giriş yap