şükela:  tümü | bugün
2917 entry daha
  • maşuk ile alakalı olmayan ruh hali.

aşık olmak, hatta bunu seçememek bir karakter özelliğidir. her türlü namertliği, kahpeliği göğüslemiş bir genç adam olarak ihanetlerin içinden bile tutkulu bir aşkla sıyrılmaktır. o derece yoğun bir duygu ki bunu sadece bir adem evladına atfetmek günahların en ağırı olmalı.

şiirlerin, şarkı sözlerinin, fırça darbelerinin sadece bir kadın figürüne adanması çılgınca bir düşünce. leyla ile mecnun hikayesinin divan edebiyatı tarafından devşirilmesinin temelinde dünyevi güzelliklerden sıyrılıp aşkın kendisini yüceltmek var. inanıyorum ki benim gibi bunu sadece iki bedenin birbirine çekiminden fazlasını tahayyül edebilmiş, yanıp kavrulmuş ruhların ilahi bir lutuf olarak gördüğü azap şekli aşık olmak.

ah bu şarkıların gözü kör olsun dinleyip içerken birine üzülmüyoruz bence. bundan haz alıyoruz, kendimize işkence ediyoruz ama bu bir ibadet şekli. yüreği mazgal gibi olan tüm delikanlı kardeşlerimin içinde aslen bu ateşin yandığına dair zerre şüphem yok.

şairin sevdiği kadına okuduğu mısralarda kendi memleketini anlatmasının sebebi onun dudaklarının pembe ellerinin beyaz olması olamaz. buğday tarlalarına duyulan hasrette aşk vardır. naçar gezmek aşkı aramaktır, aşık olmaktır.

cesaret ölümü arzulamak değil, bu azapla yaşamayı seçmektir. darbeleri bedeninde değil ruhunda dindirenler, yani aşık olanlar bu fani hayatı en cesur yaşayanlardır.

selam olsun hepsine, yanınızda olsaydım her birinizi alnınızdan öperdim.
  • eskiden cok kotu olurdum. nefessiz kalirdim. geceleri uyuyamazdim. gunlerce kafamda kurardim. kururdum.

bir an gelirdi, ki uzun dayanamazdim saklamaya, kiza acilmis bulurdum kendimi.

zaten malum kiz da anlamis olurdu daha onceden. ama benim acilmam olayi netlestirirdi.

sonrasindaysa benim gercek olmayan halimi tanidigi icin, tanisa severdi aslinda diye dusunup, kiza gercek beni gostermeye calisirdim. o sirada daha da bocalayip sicip sivayip iyice baska birini tanitirdim.

ve daha bir suru sacma sey eklerim buralara.

simdi artik o kadar yorulmusum ki, belki de o kadar kaniksadim ki, sevdigim kadina acilmadim bile. gram da cabalamadim. biliyorum yine ayni son olacak. ınstagramdan sessizce sildim onu. resimleri var bende ss. arada acip bakiyorum. beraber oldugumuz cok tatli sevimli icten super bir resmimiz var. ona bakiyorum. canim sikilirsa daha uzun bakiyorum. piizden vazgec gonul coverini aliyorum loopa. kendi kendime melankoli yapiyorum. ama mutluyum.

asigim. adini sayikliyorum. ne mesaj atiyorum, ne varligimi hatirlatici baska sey yapiyorum. kim kaybetti?

ben ne kaybettigimi biliyorum. ama o bilmiyor...
  • yas kac olursa olsun insani ergene ceviren, muthis mutluluklarla acilari ayni anda yasatabilme kapasitesine sahip duygu bozuklugu turudur.
  • çok güzel bir duygudur bütün hisleriniz tavan yapar. bana soracak olursanız ben hiç aşık olmadım sadece aşık olduğumu sanmışım.
  • mazoşist ruhların ortak özelliği. bu tür insanlar genelde imkansıza aşık olur, ve hayatlarını zindan ederler. zaten acı çekilmeyen aşk değildir aşk kavuşmak değildir! yaşadığım hayal kırıklarından çıkardığım sonuç aşk tek taraflı, bir taraf aşık oluyor! bakmayın çiftlerin aşkım aşkım diye hitap etmelerine, bir taraf her zaman daha çok sever! karşılık aşk olmaz! melankolik ruh haliyle ömür sürmektir. örneğin ferhat aşkı için dağları deliyor aslı ne yapıyor? hiç bir şey! mecnun çöllere düşüyor leyla ne yapıyor? kerem yollara düşüp aslıyı ararken ne yapmış! onun için olmayın üzelen siz olacaksınız!
7 entry daha