şükela:  tümü | bugün
 • istersen herkesi sevebilirsin ama herkese aşık olamazsın
 • sevgi; senin seçimindir.
  aşkta; sen seçim olursun.

  sevgi; akıl süzgecinden geçer de akar yüreğe.
  aşkta; gönlün süzgeçten geçer...
 • sevmek zor da aşık olmak çok fena zor. ayrıca birisini neden sevdiğinizi açıklayabilirsiniz ama neden aşık olduğunu açıklamak zor. bir de birisini sevmeden sadece aşık olabilirsiniz. evet bu acayip bir açısı olayın. bence insan tanımadığı birisini sevemez doğal olarak. ama uzaktan uzağa aşık olunabiliyor. bir şey yaşanmazsa sonradan o neydi ki diyorsun. sevmeden aşk o işte. o kişi hakkında sonradan ona aşık olmuştum diye düşünmek güç oluyor. aslında onu hiç sevmemiştim diyorsunuz. ama önemli olan o anki yani geçmişteki duygularınız. bu bağlamda sevgi bir durum aşk ise olay gibi bir şey. mühim olan bu olayı kiminle hayatınızın duygu durumu haline getirdiğiniz. sadece aşık olduğunuz ya da sadece sevdiğiniz kişi doğru gelmeyebilir zaman içinde. önce aşık olup sonra sevmeniz lazım. kimi durumlarda zaten sevdiğiniz birine sonradan aşık olmak durumu da mümkün oluyormuş.
 • sevginin nedeni olmaz, sevesin gelir seversin, yumuşacıktır,beklentisizdir, cinsellik içermeyebilir. sevgine karşılık gelmese de sevmeye devam edebilirsin, bu yıpratıcı değildir, stabildir.
  aşk biraz çıkarcıdır, hoyrattır, yerden yere vurur, genelde cinsellik içerir. aşkına karşılık alamayınca delirebilirsin, stabil değildir.
  biri vurdulu kırdılı, diğeri de tam zıttıdır.