şükela:  tümü | bugün
  • elinden hiç bir şey gelmemek ile aynı anlama sahip bir olgu.ister iste ister isteme artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır.kafanda binbir türlü tilki dolanırken,gelecekle ilgili hesap yaparken,yemek yerken,sıçarken,yürürken,uyurken ... fark etmez aklının bir köşesinin her zaman meşgul olacağını artık anlamaktır. bundan böyle köprüden önce son çıkışlar yoktur...
  • "dur" demek için geç bir vakittir...
  • umutlarını çekmecelerden çıkartıp üstünde birikmiş tozları üflemekten hemen öncesidir.
    sonrası zaten karman çormandır!..
  • "bana bunu neden yapıyor?" sorusunu kendinize sıkça sorduğunuzu fark etmenizdir. sorudaki belirtili nesne önemli değildir, zaten şunu, bunu ya da onu diyemediğiniz için soru bu biçimdedir.
    olur da o kişiye bu soru sorulur, karşılığında "neyi?" cevabı alınırsa aşık olmaya başladığınızı fark etmeyecek birine denk gelmişsinizdir. yeterince uyanıksa, " özellikle yapmıyorum" cevabını da alabilirsiniz. bir de yeterince akıllıysa neden yaptığını sizin bulmanızı isteyecektir.
    bir adım ötesinde, aşık olduğunuzu kabullendiğinizde, bu sorunun cevabı kendiliğinden gelecektir..
  • başkalarıyla konuşurken etrafınızda ki tüm erkek/bayanlara onun adıyla hitap etmek,onun isminin ağızdan çıkmasını engelleyememek.bence budur.
  • heyecandan tir tir titremek,ögeleri yerli yerinde düzgün bir cümle kuramamaktır.artık iş işten çoktan geçmiştir.tarafın vay halinedir.
  • insanlar o etrafta yokken hakkında olumsuz bir şey söylediğinde onu savunmak, başarısız olunca da içinden "ama o kadar tatlı ki" demek.
  • boğazında hiçbirşey yokken birşeylerin boğaza düğümlenmesidir, yürekten yersiz ve zamansız adrenalin fışkırmasıdır.