şükela:  tümü | bugün
  • anlamlı ve değerli bir karşılaştırmadır.

-aşık olunacak kadın gözlerinizin içine bakar,
    -gerçek kadın, otoparktaki otomobilinize bakar.

-aşık olunacak kadar hayatı beraber yaşadığınız, hayat arkadaşınızdır.
    -gerçek kadın, onun istediği hayatı yaşadığınız, sırtınızdaki yüktür.

-aşık olunacak kadın zekidir, eğitimlidir, kendini eğitmeye, gelişmeye devam eder, yerinde saymaz.
    -gerçek kadının beyni, 6 yaşında okuduğu peri masalı kitaplarından öteye gidememiştir. ömrünü gelinlik giyip prenses olacağı günü hayal ederek geçirir.

-aşık olunacak kadın iş bitiricidir, hamarattır, uyanıktır, algısı açıktır, çevresini analiz eder, öğrenir, uyum sağlar, dener, yanılır, öğrenir, sorunların üzerine gider, çözer.
    -gerçek kadın, sorunları onun için çözmenizi ister. çözmezseniz kavga çıkartır.

-aşık olunacak kadın, kendi başına ayakta durabilen, hayatal mücadele edebilecek bir savaşçıdır. sizinle beraber olmak istemesinin nedeni sizi seviyor olmasıdır.
    -gerçek kadın, tek başına götündeki boku silemeyecek kadar yeteneksiz, evrim sürecindeki bir çöptür. var olmaya devam etmesinin tek sebebi, erkeklerin onların soyunu korumaya almış olmasıdır. hayatta kalabilmek için bir erkeğin ona bakmasına, onun tüm ihtiyaçlarını gidermesine muhtaçtır. size bu yüzden yamanır. sizi sevmez, size yamanır. sülük gibi bir yaratıktır. size "seni seviyorum macit," dedikçe kanınızı emiyor demektir.

-aşık olunacak kadın, güzeldir. kilolu da olsa, basenli de olsa, memişleri de sarksa, gıdısı da çıksa, yaşlansa da güzeldir.
    -gerçek kadın, makyaj yapmadan bir boka benzemeyeceğini bilir. makyaj yapınca da bir boka benzemediğinin farkında da olmayacak kadar beyinsizdir.

-aşık olunacak kadar mütevazıdır. ıntagram'a selfieler, kendini konu ettiği fotoğraflar basmaz, "ben koca arıyorum, bana bakıp beğenin, istekliler mesaj atsın, başvuruları değerlendireceğim," diye bağıran fotoğraflarla sosyal medyayı terörize etmez. mütevazı ve low profile'dır. onun için sağlıklı ve insanca bir iletişim kurabilmek önemlidir. sosyal medyanın anlamı sağlıklı iletişimdir.
    -gerçek kadın kendini aşık olunacak kadın sanır. sosyal medya'yı "bana aşık olun," temalı paylaşımlarla siker atar.

-aşık olunacak kadının siniri, kavgaları, kaprisleri olmaz. o, bir derdi varsa insan gibi anlatır, iletişim kurar, derdinin çözümü için sevdiği adamla çözüm arar. olabileceklerin ve olamayacakların farkındadır.
    -gerçek kadın için, istediği bir şeyin olamama imkanı mümkünatı yoktur. istediği her şey olmak zorundadır. önce tatlı bir kız gibi iletişim kurar, derdini anlatır, bu aslında çözüm arama çabası değildir, emirdir. istediklerinin yerine getrilmesi için verilmiş, politik dilde bir ultimatomdur. eğer iletişim denemesinden istediğini alamazsa, sinir krizleri başlar. öfke nöbetleri, küsme terörü, piskolojik baskı başlar. istediğini yaptırana kadar size hayatı dar eder. gerçek kadının ata sporu, sevgilisine hayatı dar etmektir.

-aşık olunacak kadın, severken dokunur, sevişirken dokunur, uyurken dokunur, yürürken dokunur, otururken dokunur. ten teması eşiyle iletişimdeki önemli bir araçtır.
    -gerçek kadın, dokunmaz. ihtiyacını giderir, dönüp işine bakar.

-aşık olunacak kadın okuduğu kitapları biriktirir.
    -gerçek kadın, makyaj malzemelri ve dolaplara sığmayan elbiseler biriktirir.

-aşık olunacak kadın, istanbul trafiğinde kaymak gibi otomobil kullanır.
    -gerçek kadın, sizi şoförü olarak görür.

-aşık olunacak kadın, gerçek olamayacak kadar mükemmel bir hayal ürünüdür.
    -gerçek kadın, gerçektir. elimizdeki mal budur. yerseniz.
  • aslında "sabredip bulmayı beceremediğim kadın" vs "evlenmeyi tercih ettiğim kötü kadın" olması gereken başlık