şükela:  tümü | bugün
 • onun da size aşık olduğuna, olacağına, hayatınızın sonuna kadar onunla mutlu mesut yaşayacağınıza işaret değildir. hemen senaryolar yazmayın.
 • benim için gülümseyip geçmekten başka çaresi olmayan rezil durum. bu yüzden karşı taraf hep iplenmediğini sanmıştır. oysa bildiğin heyecanlanınca kekeliyorum oğlum ben.
 • bir defa oldu bilmem kaç senesinde
  saatini dakikasını hatırlarım o ayrı mesele
  en uzun gece idi onu unutamadım bir de

  uyşturucu gibi bir durumdur velhasıl.
  (bkz: sevgiliden ayrılıp bir sike benzemeyen şiir yazmak)
 • tokat gibi surata inmesidir. ne yapacağını şaşırtır insana. kem küm kem. seviyorum ulan seni !!
 • genelde dizilerde, filmlerde vuku bulan, başıma gelmesini çok istediğim şey.

  siz işinizde gücünüzdesinizdir, ki birazdan iki örnekle açacağım, kafayı bir kaldırırsınız orda size bakmaktadır. karşı kaldırımda, kapının dışında, camın öte yanında vs. öyle ani gerçekleşir ki kalakalırsınız, mutluluktan kalp paldır küldür koşturmaya başlar.

  örneklere gelirsek; hırsız polis dizisinde mert'i okula bırakan mavi, hem de şakır şakır yağan yağmur altında, kafayı kaldırıp karşı kaldırımda kendisine bakan çınar'la karşılaşmıştı. burda beni yerle yeksan eden ilk unsur elbette timuçin esen bakışları*, ikincisi ise bu ani, afallatan müthiş sürpriz. aynı sahne çınar bir ara hastaneden çıktığında da yaşanmış, bendenizi tv karşısında "allam nolur karşı kaldırımda olsun allam sübaneke yareppim allam dinimiz amin" dualarına sürüklemişti.

  gerisini ıssız adamı izlemeyenler okumama hakkına sahip.

  --- spoiler ---

  ada dükkanın camını temizlemektedir, deterjanı sıkar, sonra o lastikli zamazingoyla bir siler, alper karşısında, sokakta ona bakmaktadır...

  --- spoiler ---

  işte budur beni eriten bitiren olay. madem yaşamadın kalp çarpıntısını nerden bildin derseniz, ben ordaki kadın karakter adına çarpıntılar yaşıyorum, erkek arkadaşımı birden çat diye karşı kaldırımda böyle romantik romantik görsem hücceten gideceğim sanırsam.
 • kalbinizin boğazınızda atmasına, midenizde kelebekler uçuşmasına, yanaklarınızın al al kesilmesine ve ağzınızın sizden bağımsız olarak kulaklarınıza varmasına sebebiyet veren olay. güzel şey vesselam...
 • çok yaşadım ben bunu.
  bazı günler okul yolunda, bazı günler okulda ders aralarında, çoğunlukla kantinde, zaman zaman kampüsten dönüşümde, bazen yolda alakasız bir yerde, bazen de herhangi bir yerde otururken...
  her seferinde karşıma çıkıverdi bir anda. her seferinde nefesim kesildi... her seferinde daha da aşık oldum ona.
  çok sonralar... çok derken o kadar da çok değil yani 5 sene falan işte...
  5 sene sonra... aşık olunan kişi birden karşımda belirivermez oldu hiç...
  çünkü hep haberim vardı belireceğinden... önce; "aşk, yanına geliyorum." dedi her seferinde. *
 • kendisiyle goz goze gelinirse kalbin 2-3 saniyeligine durmasi, gorus hizasindan cikmasiyla ise agzinizdan cikacakmiscasina atmaya baslamasi gibi olaylara sebebiyet verir. mideyle bogazin arasinda kalan bolgeye tarif edilmez, kasilma benzeri bir his dolar, yutkunmak zorlasir, yanaklara dogru harekete gecen kanin isitmakta oldugu yuz yanmaya baslar. veya benim vucudumun aska tepkisi asiri oluyor boyle, bilemedim..
 • evliyseniz ve ayni evde yasiyorsaniz mütemadiyen basiniza gelebilecek olay.
  banyodan cikarsiniz karsinizda belirir.
  eve gelirsiniz kapiyi acar ve karsinizda belirir.
  salona dogru yürürken birden karsiniza cikar.

  (bkz: vaka-ı adiye)