şükela:  tümü | bugün
 • genelde dizilerde, filmlerde vuku bulan, başıma gelmesini çok istediğim şey.

  siz işinizde gücünüzdesinizdir, ki birazdan iki örnekle açacağım, kafayı bir kaldırırsınız orda size bakmaktadır. karşı kaldırımda, kapının dışında, camın öte yanında vs. öyle ani gerçekleşir ki kalakalırsınız, mutluluktan kalp paldır küldür koşturmaya başlar.

  örneklere gelirsek; hırsız polis dizisinde mert'i okula bırakan mavi, hem de şakır şakır yağan yağmur altında, kafayı kaldırıp karşı kaldırımda kendisine bakan çınar'la karşılaşmıştı. burda beni yerle yeksan eden ilk unsur elbette timuçin esen bakışları*, ikincisi ise bu ani, afallatan müthiş sürpriz. aynı sahne çınar bir ara hastaneden çıktığında da yaşanmış, bendenizi tv karşısında "allam nolur karşı kaldırımda olsun allam sübaneke yareppim allam dinimiz amin" dualarına sürüklemişti.

  gerisini ıssız adamı izlemeyenler okumama hakkına sahip.

  --- spoiler ---

  ada dükkanın camını temizlemektedir, deterjanı sıkar, sonra o lastikli zamazingoyla bir siler, alper karşısında, sokakta ona bakmaktadır...

  --- spoiler ---

  işte budur beni eriten bitiren olay. madem yaşamadın kalp çarpıntısını nerden bildin derseniz, ben ordaki kadın karakter adına çarpıntılar yaşıyorum, erkek arkadaşımı birden çat diye karşı kaldırımda böyle romantik romantik görsem hücceten gideceğim sanırsam.
 • (bkz: ışınlanmak)
 • tuvaletteyken ve de kabızken felam hoş olmayacak bişi. onun haricinde efenime söliyim yanında biri olması onlan yalanması bu da iyi deil. ya da nebleyim banka soyguncusu olarak gibi. olumsuz şeylere odaklanıyorum. formumu buna borçluyum.
 • onun da size aşık olduğuna, olacağına, hayatınızın sonuna kadar onunla mutlu mesut yaşayacağınıza işaret değildir. hemen senaryolar yazmayın.
 • tokat gibi surata inmesidir. ne yapacağını şaşırtır insana. kem küm kem. seviyorum ulan seni !!
 • bir defa oldu bilmem kaç senesinde
  saatini dakikasını hatırlarım o ayrı mesele
  en uzun gece idi onu unutamadım bir de

  uyşturucu gibi bir durumdur velhasıl.
  (bkz: sevgiliden ayrılıp bir sike benzemeyen şiir yazmak)
 • benim için gülümseyip geçmekten başka çaresi olmayan rezil durum. bu yüzden karşı taraf hep iplenmediğini sanmıştır. oysa bildiğin heyecanlanınca kekeliyorum oğlum ben.
 • ananskyim n'oluyor lan!? denmesine neden olur. bir anlık heyecan, korku... mandrake gibi aniden belirince. normal.