şükela:  tümü | bugün
  • kulağa pek bi dengesiz gelen bir vakıa olmasına karşın gayet normal bir biçimde, hayatın işveleri, kahpelikleri türlü entrikaları, hainlikleri, pislikleri çerçevesinde gerçekleşebilen olay. bu normalliğinin karşısında taraflar o kadar şoka girer ki, biri: 'noldu amk büyü mü yaptılar bize' de diyebilir. buyur, işte yılların pozitivistini al 3'le çarp sonra 330'a böl geriye böyle bir mal kalsın. büyüymüş. neyse, ne oldum değil ne olucam demeli hayatta bazen.
  • aşık olunan kişinin yavaş yavaş kişilik değiştirdiğine tanık olarak bu olay yaşanabilir. bir diğer sebepse aşık olup elde edememektir.
  • yaşanıyor.hadiseler acıtıyor ve bir türlü aşamıyorsunuz.bir insanı çok sevince mi nefret ediyor insan anlamıyorum. değişik bir mevzu.ben 25 yaşına geldim hala kime nasıl yaklaşmam gerektiğini nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum.
  • ''sizden nefret edenleri seviniz, ama nefret ettiğiniz insanları sevemezsiniz.''

(bkz: anna karenina)
    (bkz: lev tolstoy)

bir de bana ben herkesle samimiyim sen beni yanlış anladın demişti. yani ben bu söz öbeğini sözlükte görene kadar da kendimi suçluyordum. tecrübe falan diyoruz da şimdi. hayattan bir anda soğutan şeyler arasında geliyor. insanın iki senesini alıyor bir de. başımıza ne geliyorsa yalnız kalmayı beceremediğimizden.
  • aşık olduğun birinden nefret ediyorsan halen bal gibi aşıksın demek bu.
  • olur öyle...

tanım: geçici his transferi
  • whatsapp'dan da engelliyorsa seviyordur.
  • tutkulu ilişkilerin kaçınılmaz sonudur.

ne kadar tutkulu hissedersen yaşadıklarını, aynı tutkuyla nefret etmek istersin bitince.
  • evliliğin özeti olan cümle.
  • çok normal. hatta aynı anda hem aşk hem nefret hissedebilirsiniz o kişiye karşı. en çok mutlu eden de en çok üzen de odur. sıkışıp kalırsınız öylece.