şükela:  tümü | bugün
  • bir anda,''ben seni mutlu etmek icin dogdum''bile diyilebilir.
  • ayni kisiye bir seferden daha cok ayni heyecani duydugunu hissetmektir; bunun bir sebebi de bir sekilde aradaki heyecanin bittigine, kisa sureli de olsa, inanmak olabilir.
    aradaki sogukluk cogunlukla hayatin getirdigi cirkinliklerle ugrasmaya calisan sevgililerin direncinin kaybolmasindan kaynaklanir.
    ama heyecani yeniden hissetmek icin o cirkinliklerin kaynagindan kisa sureyle uzaklasmak kafidir. televizyon izlerken bir bakiverir sevdiginiz size, bir soz soyler, bazen sadece susar; basiniz doner ve bilirsiniz..
    her gun yeniden yasanabilir, soguma yasanmasi da aslinda sart degildir. sevgiye kiymet vermek gerekir onu anlamak icin.
  • (bkz: deja vu)
  • (bkz: laçka)
  • nakaratı yaşamaktır, yazıktır günahtır**
  • evvel zaman içinde aşık olduğunuz kişiyle zor geçen yıllar, aranıza giren yollar sebebiyle ayrı düşmüş, edinilen başka başka sevgililerle bir zamanlarki aşkınızın üstünü örtmüşsünüzdür*. farklı insanlarla farlı mekanlarda edinilen anılar bir kamuflaj kıyafeti oluşturmuştur eski aşkın önünde. günün birinde, hiç de ummadığınız bir anda, gözleriniz yıllar sonra ilk defa gerçek anlamda birbirine değdiğinde, tüm yabancı öğerlerden arınıp, senelerce orasını burasını sarıp sarmaladığınız, kendinizce görünmez kıldığınız aşk, tüm ihtişamıyla çırıl çıplak dikilir karşınızda. sanırsınız ki tekrar aşık oldunuz. yoksa hep aşık mıydınız?
  • tekrar asik olmak askin azaldigini* ama tablonun bir sekilde yeniden toparlandigini belirten sevdicekler arasi bir uyaridir.
  • ruh esinizi buldugunuzun resmidir.
  • dün gece yaptığım şey. bugün yapmakta olduğum şey. ve yarın yine yapacağım şey...

her sabah uyanıp her sabah yeniden aşık olmak gibidir. şaşırıverir insan. bu kadar sevdiğine, bu kadar sevildiğine. nefis bir şey...

not: tam bir sene önce dediklerime dönüp bakıyorum, ve görüyorum ki insanlar değişiyor. vay be.