şükela:  tümü | bugün
 • garip bir şeydir bu. eğer aşık olduğunuz kişiyle gerçek hayatta beraberseniz sorun olmaz. normal bir rüya olur sizin için. ancak platonik olduğunuz kişiyi rüyanızda görürseniz, hele bir de rüyanızda beraberseniz, ertesi sabah uyanınca gün boyunca aptal aptal dolaşmanıza sebebiyet verir.

  herşey o kadar gerçektir ki rüyanızda... uzun zamandır peşinde koştuğunuz, zaman zaman ağladığınız, bir türlü nasıl açılacağınıza karar veremediğiniz kişi sizin olmuştur. bir parkta oturmuş elini tutmaktasınızdır sevdiceğinizin. konuşmamakta sadece birbirinize bakmaktasınızdır. tam o sırada gözlerinin içine bakıp 'seni seviyorum' demeye hazırlanırken, o da aynı şeyi demek için harekete geçer. ikinizde cümlenizi tamamlayamaz fakat ne demek üzere olduğunuzu anlamışsınızdır. hafif gülümsersiniz sevdiceğe doğru, o da aynı şekilde gülümser size. küçük bir buse kondurursunuz dudaklarına. içine çekersiniz kokusunu. sımsıkı sarılırsınız bir daha bırakmak istemezcesine... birden görüntü gider, uyanmışsınızdır. gülüyorsunuzdur kendi kendinize. uzun zamandır olmadığınız kadar mutlusunuzdur. ancak gerçek birden kafanıza vurur. herşeyin rüya olduğunu anlar, küfürler etmeye başlarsınız. biraz önceki mutluluk hafif bir acıya, üzüntüye bırakmıştır yerini. 'o', ne sizin ona karşı neler hissettiklerinizi bilmekte, ne de sizinle beraberdir. herşey dün kaldığı yerden devam etmektedir...

  ayrıca, (ara: rüyada* görmek*)

  ~$imdi okuyunca cok igrenc ve itici geldi. ben olsam basardim "cok kotu" butonuna. ama a$k adama neler yaptiriyor i$te.
 • dayanamayip, hazır rüyadayım diyip, sevgiliye atlanabilecek sonra da bunu düşündüm kesin olmaz diyip kişiden vazgeçilebilecek hadise.

  (bkz: ayıp ayıp)
 • hoşlanılan kişiyle rüyayı görenin bir tanışıklığı varsa sonraki gün gidilip "ben seni dün rüyamda gördüm" deme ve dolayısıyla konuşabilme fırsatı yaratabileceğinden hoştur, görülmelidir. ama bunu yaparken aptal görünme riski de göze alınmalıdır.
 • rüyada görülen kişi ile görüşülmüyorsa ve size uzaksa,sabah gözler yaşlı kalkılmasına sebep olabilecek eylem.
 • gorulen seye gore ona daha cok asık olmanıza yada tam tersine, ona cok guvenmenize yada guveninizin sarsılmasına neden olabilecek bilinc altı lutfu.
 • cameo dur bu bir cesit. düsüncelerinizin duygularinizin yonetmeni olan kisi bu dusunce ve duygularin gozkapaklarinizin ic kismina yansitilmasi olan rüya sinemasinda gozukur bazen. ya ana karakterdir ya da arkadan size bakmaktadir oyle sonra kendi isiyle ilgilenir bazen sevecendir yuzu bazen garip bir uzuntuyle bakar.

  sabah kalkinca icin ciz etmesi istemsizce telefonu ele almak gibi yan etkileri vardir. gariptir.