• rüyada görülen kişi ile görüşülmüyorsa ve size uzaksa,sabah gözler yaşlı kalkılmasına sebep olabilecek eylem.
  • eger asik oldugunuz kisiyle sizin aranizda bir seyler olusabilme ihtimali pek yoksa, icinizi acitan bir durumdur..
  • bazen öyle gerçektir ki.. uyandığında eminsindir aslında rüya olmadığına.. sadece gündüzleri yaşadıklarının kabus olduğuna..
  • garip bir şeydir bu. eğer aşık olduğunuz kişiyle gerçek hayatta beraberseniz sorun olmaz. normal bir rüya olur sizin için. ancak platonik olduğunuz kişiyi rüyanızda görürseniz, hele bir de rüyanızda beraberseniz, ertesi sabah uyanınca gün boyunca aptal aptal dolaşmanıza sebebiyet verir.

herşey o kadar gerçektir ki rüyanızda... uzun zamandır peşinde koştuğunuz, zaman zaman ağladığınız, bir türlü nasıl açılacağınıza karar veremediğiniz kişi sizin olmuştur. bir parkta oturmuş elini tutmaktasınızdır sevdiceğinizin. konuşmamakta sadece birbirinize bakmaktasınızdır. tam o sırada gözlerinin içine bakıp 'seni seviyorum' demeye hazırlanırken, o da aynı şeyi demek için harekete geçer. ikinizde cümlenizi tamamlayamaz fakat ne demek üzere olduğunuzu anlamışsınızdır. hafif gülümsersiniz sevdiceğe doğru, o da aynı şekilde gülümser size. küçük bir buse kondurursunuz dudaklarına. içine çekersiniz kokusunu. sımsıkı sarılırsınız bir daha bırakmak istemezcesine... birden görüntü gider, uyanmışsınızdır. gülüyorsunuzdur kendi kendinize. uzun zamandır olmadığınız kadar mutlusunuzdur. ancak gerçek birden kafanıza vurur. herşeyin rüya olduğunu anlar, küfürler etmeye başlarsınız. biraz önceki mutluluk hafif bir acıya, üzüntüye bırakmıştır yerini. 'o', ne sizin ona karşı neler hissettiklerinizi bilmekte, ne de sizinle beraberdir. herşey dün kaldığı yerden devam etmektedir...

ayrıca, (ara: rüyada* görmek*)

~$imdi okuyunca cok igrenc ve itici geldi. ben olsam basardim "cok kotu" butonuna. ama a$k adama neler yaptiriyor i$te.
  • hala aşık olduğun anlamına gelir. uyandığında yanında değilse hiç görmemek daha iyidir.
    en saf halinde, bilincinin altına süpürdüğün tozlu hatıraların içine gizlenip sana ihanet eder aşk. seni sana kırdırır. gerçek kabus uyandıktan sonra başlar. için burkulur. gözlerini açıp da kurtulamazsın bu sefer. kıvrılıp yatağına, henüz doğmamış bir bebek gibi beklersin, bitsin dersin, bitmez.
    uyanmamamış olmayı dilersin.
  • evlerine gidiyormuşuz ailecek. annesiyle, babasıyla filan tanışıyormuşuz ama herif arka odada uyuyormuş.

rüyamda bile sallamıyor çocuk beni platoniklik bu kadar mı göze sokulur.

edit: haftalar sonra gelen ikinci rüya

bu sefer de annesi benimle tanışmak istiyormuş bir sebepten ama beyefendi istemiyormuş; annemi de alıp gidiyormuşuz. kadın çok istekli bana potansiyel gelin gözüyle bakıyormuş, ama adam yanımıza gelmiyormuş biz beraber otururken o dışarılarda dolaşıyormuş.

bu rüyayla beraber anlamış oluyorum ki çocuğun beni istemediğini kabullenmişim ancak o kadar meraklıyım ki kendisine çaktırmadan ailesine girmeye çalışıyorum. kader ağlasın şimdi oy.
  • *rüya kısmı pek hoştur da, uykudan uyanıp birkaç saniye sonra odanda tek başına olduğunu algıladığın zaman, işte o zaman dünyanın en hüzünlü şeyidir. rüyanın tılsımı işte, nasıl da inanıvermişsindir gerçekten birlikte olduğunuza. bir de zaten ne hikmetse, bu tip rüyalar çok ama çok gerçekçi olurlar. bir türlü inanamazsın rüya olduğuna. öyle ki hala sevgilinin saçının yumuşaklığını parmaklarında hissedersin, misk-ü anber kokusu burnundadır. yanağını okşadığı yerlerde hala tatlı bir ürperme vardır. nasıl rüya olabilir ki?
  • kesinlikle bu rüyaların gazına gelip ''hemen aramalıyım'', ''olm bi mesaj atsam mı he?'' falan gibi durumlara düşmeyin. yani öyle rüyaydı, bilinçaltıydı, lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor falan hislerine kapılmayın. al sana yaşanmış örnek:

kısa süre önce aşık olunan kıza mesaj atılır. fakat tabi ki de cevap gelmez. 1-2 gün sonra şöyle bir rüya görülür:

angerisagift: nerelerdesin ya ne zamandır göremedim seni?
    aşık olunan kız: ya derslerim çok yoğun.
    angerisagift: hatta mesaj atmıştım sana. cevap bile vermedin?(rüyada bile trip yapıyo ibne)
    aşık olunan kız: ya işte, ders programım çok yoğun o yüzden.
    angerisagift: hee. tamam o zaman. (hee?)

tabi uyanınca hemen demek ki bu yüzden mesaj atamamış diyip tekrar bir mesaj daha atılır.

cevap henüz gelmedi. kesin derstedir hacı şimdi, yoğun ya dersleri, o yüzden yazamamıştır yani. di mi?
  • karşılıksız ya da platonik aşkların en datlu eğlencesi.

(bkz: sabahlar olmasın)
  • aşık olunmuş kişiyi artık sadece rüyada görme ihtimali kalmışsa daha da üzücü hale gelen olay * *
hesabın var mı? giriş yap