şükela:  tümü | bugün
  • ay ışığında ve göle karşı yapıldığında geri kalan her şeyin önemini yitirdiği bir ana dönüşür. aşkı artırır. tam da daha güzel bir an olamazdı diye düşünürken o yıldızlardan biri şaşırtır bazen de. duramaz çünkü o da yerinde.
  • eklemeyi öne almayı uygun gördüm. biraz spoiler olacak belki:

aşk filan yok gençler. o sadece hormonların size verdiği gazdır. neslini devam ettirmek için çiftleşme arzusudur. tüm hayvanlarda olduğu gibi. çocuk yaptıktan sonra hem kadın hem erkek artık amacına ulaştığı için aşk biter. şans varsa evlilik de biter. ama şans yoksa bir ömür hapis hayatı yaşarsın.

----

sonra evlenmeye karar verilir. yanında bu kadar huzur bulduğun kişi ile bir ömür geçirmek gerekmektedir.

amma velakin kazın ayağı öyle değildir. evlendikten sonra ebe ters bir poz verir.
  • hiçbir anlamı olmayan sıradan bir gökyüzü incelemesidir.

orada bir yıldız kaydı, şurada da bir yıldız kaydı, bak yine kaydı şaşkınlıkları eksik olmaz.

hatta biraz zaman geçtikten sonra "napıyorum lan ben" diyerek yandaki sevgiliye ufak bir tebessüm ile "inanılmaz mutluyum" bakışı atılır.

belki de çok romantiktir ama ben gökyüzünü izlerken romantizm değil, evreni ve gezegenleri düşünüyorum.
    belki de sorun bendedir, sende değil. daha iyilerine layıksın hatta
  • o yer degiştirenler yıldız değil lütfü. romantik olucam diye evrenin kanunlarına hakaret etme. onlar atmosfere giren küçük meteorlar. özellikle 11-12 ağustos gecelerinde nirvana yaparlar.
  • güzeldir. muhtemelen yeni bir ilişkidir. bir zaman sonra kayan yıldızlar değil hayatınız olur.
  • birlikte takım yıldızlarını bulup, samanyolunu görebilecek kadar şanslıysak samanyoluna hayran hayran bakarız. evrenin büyüklüğüne bir kere daha hayret edip kum tanesinden bile küçük ve önemsiz oluşumuza her seferinde şaşırırız. o kadar önemsiz sıradan varlıklar olarak aşk ve sevgiyi yaşayabildiğimiz için şanslı olduğumuzu düşünürüz. daha çok severiz.

gökyüzüne bakmak egolardan arındırır. bize kim olduğumuzu hatırlatır.