şükela:  tümü | bugün
 • insanlık tarihinin anlamı en evrensel eylemlerinden biri.
  genelleyecek olursak: (bkz: kalbini kırmak istemiyorum ama bi huzur ver)* + hadi cevap da vereyim bari ki göt olma.

  yüksek ihtimalle o da aşık olduğunu sandığı/düşündüğü o adamla yazışıyor ya da bir işaret bekliyor*

  evet tüm genellemeler gibi bu da yanlış olabilir. kız yavaş yazıyor veya yavaş düşünüyor olabilir, o an meşgul olabilir, sizi önemsediği için iyice düşünerek yazıyor olabilir(hakkatten zavallısınız lan), sizi deniyor veya iyice aşık etmek istiyor olabilir(hastasın).

  zorlama arkadaşım... hani sürekli seninle konuşmaya çalışan, seni facebook'ta kırmızı baloncuğa doyuran, iyi ama yeterince güzel olmayan o kızın üzerine git. yazıp yazıp silen, bir şeyler ifade etmeye çalışan, en ufak bir paylaşımında hemen online olan o azimli kıza bir şans ver.

  genetik kodların daha fazlasını hak etmiyor. payına düşene razı ol ve haddini bil.

  (bkz: kendine mektup yazmak)
 • zamanında bir kıza geç cevap verdim diye üzülmüştü. sorgulamıştı falan. anlam verememiştim, niye bu kadar kafasına taktığını. kendisi benden hoşlandığını da açık açık söylemiş, ben de olumlu karşılamıştım. daha neyin korkusunu yaşıyordu anlamamıştım. insan başına gelmeyince anlamıyormuş. kötüymüş lan bildiğin.
 • o ana tanık olmuşluğum vardır. gerçi aşık olunan hatun benimki değildi.

  a: aşık olunan hatun
  b: başka bir hatun

  b: napıyosun sen?
  a: x'e mesaj çekiyorum.
  b: ya kızıııeaam, manyak mısın sen? öyle hemen cevap verilir mi? biraz beklet.
  a: bekletim di miea?
 • umut sarıkaya karikatürlerine konu olmuş durumdur
  http://i52.tinypic.com/1g68ue.jpg
 • kaçan kovalanır düsturunu kendine ilke edinen türk kızı davranışıdır. kendisine olan ilginizden haberdarsa, çok afederseniz yarrağı yediğinizin resmidir.

  burda atılan mesajın hoşlanma beğenme ya da ilan-ı aşk etme stilinde olmasına da gerek yok, sıradan bir mesaj yazsanız da bekletir bu canlı. vermişsiniz bir kere ipleri eline, bırakır mı ? kaçırır mı bu fırsatı ? egosunu tatmin etmek için karşı tarafı kudurtmak için fırsat geçmiş eline heba eder mi ? etmez. etmedi. etmediler. oysa o mesajlar yazılırken bin atlı akınlardaki çocuklar gibi şendik lan biz !

  neyse, bi de bahsedilen hadise facebook'ta cereyan ediyorsa şayet, online olduğu kabak çiçeği gibi ortada olmasına rağmen bir gün sonra cevap yazar bu canlılar. "geç düşünüyordur lan bu hehe" ya da "görmemiştir abi ya" diyerek kendi kendinizi kandırmayınız lütfen. bilerek, kasten ve cebren bekletirler. beklettiler. bu da tecrübeyle sabittir, üstelik sıradan bir mesaj yazarsınız ama orda bile kendilerini ağırdan satarlar. bak yine mazi gözümde canlandı. şimdi sinirden kendimi sikicem olacağı o! neyse te allam yarabbim ya!

  şimdi türk kızlarına çok mu yüklendik acaba diye düşünüyorum ama, yabancı uykuklu olup ülkemizde okuyan bir insan yavrusuyla mesajlaşmam aklıma gelince hemen vazgeçiyorum, hemen. kıza mesajı yollar yollamaz, cevabı mesaj kutuma cevabı düşüyordu. o da bi acayipti ya neyse.
 • erkeğin kendisine saygı duyacağını erkeğin gözünde değerli olacağını düşünen klasik liseli kız tribidir. . .
 • hemen triplere girmeye gerek yok hanım kızımız o esnada ekşi sözlüğe dalmış, ocakta yağını yakmış, çamaşır suyuyla lavabo ovalarken yakalanmış ya da telefonu sessizde unutmuş olamaz mı, olabilir. (bkz: aşk tesadüfleri sever)
 • ya ilgilenmiyordur ya da taktik yapıyordur. en olumlu şartlar altında (ilgilenip, taktik kafaları yaşaması) bile sanki çok da sevgili olunası insan değildir, ha?
 • çiftin ergen olduğuna delalettir.
 • genellikle "olmayacağını" gösterir.

  bir cümleyle başladım, şimdi onu açıyorum. mesajı gönderirsin, kalbin güp güp atar, ilk 1 dakikada bu heyecanın %30'u kaybolur. sonra ikinci 1 dakika başladığında hala heyecan vardır, her an cevap gelebilir dersin, gelirse mutluluktan bitersin, gelmezse o heyecanın diğer %30'u da gider. sonra endişeli bekleyiş başlar, 1 dakikalar birbiri ardına sıralanır. 1 saat geçtiyse artık çökmüş bir adamsındır. eğer o civarlarda cevap gelirse, gelen cevaba bakılır:

  a) mesajda neden geciktiği ile ilgili açıklama yaptıysa yukarıdaki işlem en az bir kere daha test edilecek demektir.
  b) mesajda gecikme ile ilgili açıklama yoksa ama mesaj çok içtense abla sığırdır ama ümit vardır yine de, heyecan ileriki maçlara taşınır
  c) mesajda gecikme ile ilgili açıklama yoksa ve karakter sayısı 30'un altındaysa aşağıdaki sonuçlar çıkar ortaya

  c1) gerçekçi eleman anlar ki bu iş olmayacak, bırakır ve tekrar mesaj gönderme hatasına düşmez
  c2) hayal dünyasında yaşayan kompleksli kardeşimiz de, her seferinde bahaneler bulur kendisini rahatlatmak için "banyoda olabilir", "belki yemek yiyordu", "ailesi yanındaydı yazamadı", "uyuyordu belki" gibi onlarca bahane.

  bu iş %90 olmaz hoca, kendini kandırma