şükela:  tümü | bugün
  • - nasildim?
    - ilk besyuze girersin...
    - uhuhuhu
  • - bugün ne kadar güzelsin nurgül. gülüşün içimi ısıtıyor, gözlerin bana ilkbaharı hatırlatıyor.
    - senin de gözlerin bana hasan'ı, saçların remzi'yi, dudakların osman'ı, ellerin serhat'ı, kulakların sergeni hatırlatıyor.
    - sergen derken ?
    - yalçın.
  • kötüdür işte, sen ilk defa yaşıyosundur, "keşke onun da ilki olsa"dır ama asla olmayacaktır, şanssızlıktır yapıcak hiçbişi yoktur belki de bunun verdiği üzüntü daha da içine çeker boğulur gidersin. belki..ağlayacağım...*
    (bkz: arkada nikah masası çalarken entry girmek)
  • asık olunan kızın sevgılınız olmamasından bın kat daha ıyı oldugundan sıkayet edılmemesı ve beraber mutlu yarınlara kosulması gereken bır durumdur.
  • sorun durum..
    erkekler tarafından sorun haline getirilen, dönüştürülen durum..
    sana ne yahu? o onun geçmişi, sen mi vardın yanında? sorma bile..
    akıllı olan hiçbir erkek ve kadın, eski ilişkilerle ilgili soru sormaz..
    şimdi sevilen kadın, sevildiği hale o geçmişi yaşayarak gelmiştir..
  • kişinin geçmiş tecrübeleri ile o günkü haline, ayni sevdiğiniz kişi haline geldiği göz önüne alındığında bir anlamı kalmayan durumdur. "seni olduğun gibi seviyorum" dediğiniz kişinin o eski ilişkiler olmadan "olduğu gibi" olamayacağı düşünülürse aslında o ilişkileri yaşamış olduğu için o kişiye aşık olduğunuz sonucu çıkar.
  • bir kıza aşık olunmuşsa o kızın geçmişinin aşık olunma unsurlarından biri olarak kabul edilmesi gerekir.geçmiş gönül vaya yatak ilişkileride bu unsurlardandır.yani kızın daha önceden babasından dayak yemesi ,bir ayının tecavüzüne uğraması,polisin işkencesine maruz kalması o kızın duruşuna ve karakterine ne katıyorsa daha önce yaşadığı deneyimlerde ( ilişki olarak ) böyle şeyler katar. bu yüzden kıza aşık olunarak zaten bu unsurlar otomatikman kabul edilmiş olur ileri gidip gurur yapmaya ,üzülmeye gerek yoktur.
  • asik olunan kizin, sizi daha once tanimadigi goz onunde bulunduruldugunda pek komik olacak kaygi turu...

(bkz: urfada oxford vardi da biz mi gitmedik)
    (bkz: eller aya biz yaya)
    (bkz: kime gore neye gore)
  • asik olunan kız,asık olunan kız durumuna gelene kadar pek cok sey yasayıp bir cok iliski yasayıp her birinden birseyler ogrenmesi gerekmis denilmesi gereken durumdur, insanlar iliskiler yasar yıpranır,ogrenir,durulur,dusunur ve en sonunda kişilikleriyle ilgili bir cok sey yerine oturur ve daha saglıklı iliskiler kurarlar.