şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte altına entrylerin bolca döşendiği, saymakla bitmeyen insanlar. aşık olunması gereken insanlar söz konusu olduğunda nedense aynı ilgi ve alakayı göremiyoruz.
  hemen bakıyoruz efendim:

  aşık olunmaması gereken erkekler ... 223 entry
  aşık olunması gereken erkekler ... 36 entry

  aşık olunmaması gereken kadınlar .... 139 entry
  aşık olunması gereken kadınlar ... 5 entry

  herkesde bir aman ona aşık olmıyım, aman bundan uzak durayım düşüncesi. insanlar ne doluymuş be arkadaş. yememiş içmemişler aşık olunmaması gerekenlerin listesini yapmışlar. hayır tek gecelik ilişki başlığına gidiyorum, orda da bir bok atma furyasıdır almış başını gitmiş. aşık olmadan seks mi olurmuş, iğrençmiş, falan filanmış.
  olum şaka mısınız nesiniz, anlamadım ki sizi? bir tarafta aşık olunmaması gereken insanlar diyince hepinizin maşallah dili pabuç gibi. sanırsın ki aşık olmak yasaklanmış. diğer tarafta aşık olmadan sevişilmezmiş. manyak mısınız nesiniz yav, her şeye bir engel koyuyorsunuz? aşık da olun, sevişin de. var mı bunlardan daha güzel duygular, hisler, aktiviteler.
  aşık olunmaması gereken kişiler neymiş bu arada? aşk dediğin kimyasal bir olay. napıcaz şimdi? birini gördük etkilendik. listedeki sıfatlardan birine uyuyor diye "aman aşık olmıyım mı" diyecez. ne yapıcı insanlarmışsınız, takdir ediyorum hepinizi. hayatınız boyunca battaniyenizi alıp, yanınızdaki kediyi sevip, gelen gidene bu tür tavsiyelerde bulunacağınıza hiç zahmet etmeyin. sizlere aşksız ve sekssiz iyi yıllar diliyorum.

  - merve sana bir şey ititraf edicem. sana aşığım.
  + bilmiyorum ersin, ikizler burcusun, futboliksin, çok gülüyorsun, tek çocuksun, itülüsün. ekşi sözlüğe göre bu özellikler taşıyan birine yani sana aşık olmamak gerek.
  - merve üzgünüm ama bu saatten sonra aşık da olma zaten. sevişseydik?
  + aşık olmadan olmaz ersin. sanırım ben aşık olmadan ve sevişmeden öleceğim. beni unut ersin
 • din, planlı ve programlı bir hayat kurmanızı ister sizden. sizi isyandan uzak tutmaya çalışır.
  bütünyönetim biçimleri, sınırlarınız belli olsun ve o sınırlar da kurallara uygun olsun ister. bu yüzdendir ki, üzerinizde söz sahibi olan bütün sistemler toplumsal hayata katkıda bulunmanızı sağlayacak birlikteliklerden yanadır. hayat tarzını çıkmaza sürükleyecek ilişkiler yasaklanır, tabudur. aile ve akraba zinciriniz, bir sınırdır mesela.

  "aşık olunmaması gereken insanlar" diye bir listeyi kim hazırlar diye düşündüm. sanırım en başta sizin sınırlarınızı belirlemek isteyen kurumlar bunu hazırlar. din, şu inançtakilerle ilişki caiz değildir, der; yönetim sizin hangi yaştan biriyle evleneceğinizi belirlemiştir.

  daha sonra, sizin hayat görüşünüz genelde belirleyici olur. belli belirsiz bir yasaklı liste belirir. ateistsem, "dinci" birine aşık olmamam gerektiğini düşünür deli gönül. filmlerdeki gibi olmaz mesela, zengin ve şımarık kız, bir "yaban"a aşık olmaz. kendi sınırları buna müsaade etmez çünkü.

  sonra, dış etkenler ve yaşanmışlıklar girer devreye. evli biridir karşınızdaki, aşık olunmaması gerekenler listesinde baş köşeye yerleşir. arkadaşın sevgilisidir, düşünmesi bile acı verir. aşık olmamak, acı çekmemek için tek yoldur.

  aşık olunmaması gereken insanlar, sadece hainler, kibirliler, yalancılar mı sanıyorsunuz? hayır. aşık olunmaması gereken insanın huyuna suyuna gelinceye kadar, bizi sınırlayan daha neler neler var.

  kanımca insan, aşık olması sürekli engellenen bir varlıktır zaten.
 • aşık olunmaması gereken insanlar şöyle özetlenebilir:
  sürekli dert yanan, hayatından şikayetçi olan insanlar.
  sürekli balık gibi gözünüze bakıp ne olur gitme, 5 dakika daha kal, benim için şöyle yap filan modunda ayak bağı insanlar.
  başka insanların düşüncelerine kendi isteklerinden daha çok önem veren, sürü psikolojisiyle hareket etmeyi seven insanlar.
  üç grupta hayatı zindan eder. kendine güvenen ama mütevaziliğini kaybetmeyen, aklını aşık olurken tatile göndermeyen insanlar tercih edilirse mutluluk garantilidir.
 • bacanak.
 • (bkz: arkadaş)
 • uzun süreli ilişkiden çıkmış bir insan, toparlarken kendiniz dağılırsınız.
 • bitmiş bir ilişkiyi anlatırken "ayrıldık bitti" yerine "terk ettim" veya "terk edildim" cümlelerini kullanması. bu durumda merkezde olması gereken ilişkiyken kendisini koyuyor. bencil olması muhtemeldir.
 • başak burcu insanları bu kategoride ilk 3'e oynar.
 • eski sevgili