şükela:  tümü | bugün
  • ataşehir belediyesi tarafından gerçekleştirilmiştir. eski mahallem olan küçükbakkalköy'den geçerken farkettim isim değişikliğini. yılların aşık veysel sokağı'nı ne diye ozan veysel diye değiştirirsin,neye yaradı bu değişiklik?
    yani ozan deyince daha mı çağdaş,daha mı havalı,daha mı güzel oluyorsunuz anlamıyorum ki!
    ben sana "battal şehirgezdi" diyor muyum battal ilgezdi?

ataşehirmiş... babanız bakkalköy ulan ne atası?

düzenleme: temel bir gün yahudi birini döver,dayak yiyen adam "ne vuruyorsun ya,ben ne yaptım sana?" deyince de temel "siz hazreti isa'yı öldürmüşsünüz!" der. yahudi "ulan o 2000 sene önceydi" diye karşılık verince temel'de "olsun ben yeni duydum" der...

ben de yeni duydum...duymaktan ziyade fark ettim,meğerse 2012'de bir çok sokağın ve caddenin adını değiştirmişler kimseye sormadan... sinirim katlandı sabah sabah!

son düzenleme: işsizlikle ya da duyar kasmakla ilgisi yok arkadaşlar,durup dururken sizin sokağın ismini değiştirsem tırrık sokakta filan oturmuyorsanız "hayırdır arkadaşım kime sordun da değiştiriyorsun sokağımızın adını?" dersiniz. bu ataşehir belediyesi de böyle bir şey yapmış. hee,ben bunu diğer sokak ve cadde isimlerinin değiştiğini bilmeden yazmıştım. hem sorulmadan değiştirilmesine hem de 100 kişiden 99'unun aşık veysel diye andığı birine "ozan veysel" denmesine kızdığım için yazmıştım.
  • belediye mi daha işsiz yoksa sen mi hala kestiremedim. hayırlı günler.