şükela:  tümü | bugün
 • ayfer tunç 'un 6 şubat 2018'de çıkacak olan yeni romanı.

  sabırsızlıkla bekliyoruz.
 • arka kapak yazısı

  saatin içindeki kum taneleri gibi parmaklarının arasından akıp giderken hayat, hikâyeleriyle birbirini tamamlayan iki âşık, belirsizlik içinde sevgilerini var ediyor. ama bazen kum saati sadece akmıyor, yere düşüp kırılıyor, kumlar ortaya saçılıyor. böyle anlarda ailenin sadece huzur ve güzelliği değil geçmişe terk edildiği sanılan hatıraları, marazları da taşıdığı anlaşılıyor.

  iki âşığın genetik bir hastalıkla kesişen yolları bir noktada ayrılsa bile biri istanbul’da, diğeri new york’ta aynı nefesi alıp vermeyi sürdürecekler… nefesleri yettiği sürece.

  ayfer tunç, ilmek ilmek işlediği cümleleriyle modern bir destan yazıyor. âşıklar delidir ya da yazı tura ailenin, arkadaşlığın, sadakatin, hastalığın ama en çok deliliğin ve acının öyküsü. çünkü âşıklar delidir ve deliler acı çeker.

  umutlandı. yüzü açık kalmış bir kitap gibiydi, aşk hakkında hiç söylemediği sözler satır satır okunuyordu. mucizeler her zaman beklenir hayattan. aşkın kendi varlığından gelen, iyileştirici bir gücü vardır ve kıyaslanacak olursa, aşkla geçen zamanın özgül ağırlığı, saatlerin gösterdiği zamanınkinden kat kat fazladır.

  aşk zamanın yoğunluğunu arttırmaya muktedir olan tek kimyadır.
 • dünya ağrısı kitabıyla aşmış yazarın son romanı, bugün edindim. okumaya başlıyorum, yetiştirirsem arka kapak'ın mart sayısına yazacağım, bitince editleyeceğim.
 • delilik armağanı platon'a göre önce kahinlere, sonra falcılara ardından şairlere ve aşıklara verilmiştir. akıl, aşıklardan alınmıştır.

  ayfer tunç bu romanında aşıkların delilik halini işlediği anlaşılıyor. en kısa sürede temin edip okuma listesine dahil edilmelidir.
 • yayımlandığı ilk gün denizli'de bir kitabevine gidip istediğimde, yeni çıktıysa en erken iki hafta sonra bize gelir, cevabını aldığım ayfer tunç kitabı... aşıklar delidir... deliyiz her daim...