• ey şehvet uğruna aşkı tepenler
    yalan ile dolan ile dünya kuranlar

güç ile ??? uğrunda gözü dönenler
    paraların önünde yeri öpenler

(x2)
    haklı haksız bir gün elbet
    elbet bel' (belli) olur
    ben deyim üçyüz yılda
    sen de el' (50) olur

(x2)
    aşıkların sözü kalır

(x2)
    yürü bre hızır paşa
    senin de çarkın kırılır
    güvendiğin padişahın
    o da birgün devrilir

(x2)
    aşıkların sözü kalır

ey iktidarda donup kalanlar
    kendini kendinden üstün sananlar

fazla laf ile bomboş fikir saçanlar
    garibi ezip de gurur duyanlar

(x2)
    haklı haksız bir gün elbet
    elbet bel' (belli) olur
    ben deyim üçyüz yılda
    sen de el' (50) olur

(x4)
    aşıkların sözü kalır

vokalde brenna mac crimmon'un bulunduğu bir baba zula şarkısı. 2007 tarihli kökler albümünde bulunur. bir at da geri vokal yapmaktadır şarkıda. güzeldir.

(bkz: copy paste değil alın teri)
  • köklerin en eglenceli sarkilarindan birisidir, "ey şehvet uğruna aşkı tepenler" misali sözleri de tadından yenmez.
  • köklerin bence en başarılı şarkısı.. sözler ayrı güzel zaten, "ey iktidarda donup kalanlar, kendini kendinden üstün sananlar", anlayana... döndürün döndürün dinleyin...
  • karaburun seyh bedreddin'i anma senliginde baba zula'nin bedreddin'den ve pir sultan abdal'dan esinlenerek yaptigi sonrasinda simavnali bedreddin isimli belgeselin soundtrackine ekledikleri sarki.
  • zamanında iktidarı elinde tutan atlara yazılmış bir şarkı türkü. gerçi değişen birşey yok at gitti ampül geldi ama ben deyim 300 yılda sen de ellolur aşıkların sözü kalır.
  • günümüz ruhunu pek güzel yansıtan bir parça
  • baba zula'nın en gaz parçalarından biridir. yanlış bilmiyorsam pir sultan abdal'ın bir deyişidir.
  • konserde canlı dinlemesi en güzel şarkıdır.
  • yeni albüm xx'de bir versiyonu mevcut müthiş deme. kanımca ilk versiyonu daha güzeldir.

edit: bkz.
  • vokaldeki abla brenna maccrimmon, bu ablayı crossing the bridge the sound of istanbul belgeselinde tanımıştım. muhtemelen babazula ile de bu vesileyle tanıştılar ve böyle bir güzelliğe imza attılar. bu belgesel için zaten fatih akın'a ne kadar teşekkür etsek az. sanatı yaşayarak başka sanatlar çıkarabilen adamı ayakta alkışlarım ben. ülkede kaç kişi kaldı ki sanat yapan? kıymetini bilen? 20 yaşında adam aleyna tilki dinliyor, içinde enstrüman olan şarkı kalmadı. neyse, kim ne isterse onu dinler, ben kendimi boşa yıpratmayacağım.

saz power albümünde de kendine yer bulmuş, saykodelik bir babazula parçasıdır bu parça

afiyet olsun.
hesabın var mı? giriş yap