şükela:  tümü | bugün
  • boyle bir turku vardı kimin oldugunu bilmem soyleyen ashıksını "kashıksın" der gibi soyluyordu pek guluyordum dinlerkene
  • ibrahim tatlıses'in bir şarkısı...

"sen aşıksııııın arkadaaaş, allah yardımcın olsuun, derdine derman bulsun" der, gider.
  • (bkz: seviyorum ama asik degilim)
    sakaci arkadaslarin sevdigi bir sarki.

- olm sen var ya..
    -eee?
    -o$iksiiiiiiiiin dininininiuy o$iksiiiiiin sen o$iksiiiin argada$
    -ya ne alakasi var ya!
  • insani zorla , sevgiye aşka düşman eden bir şarkiydi bu..
  • ibrahim tatlıses'in şahin k. modunda söylediği bir şarkıydı. o bıyıkları, o kıvırcık kapkara saçları ve kaşları ile "eaaşhiksin" dediği anda akan sular dururdu, yer gök inlerdi. insanın psikolojisiyle oynardı, illa "aşıksın amuğa goduum" mesajını verirdi. hep de düşünürdüm, "aşıksam aşığım ulan sikecen mi aşıksam?" diye.
  • suan star tv ekranlarinda gosterilen film. meger cok dokunakli filmmis.. ask, para, entrika, cinayet falan hepsi bir arada..
  • ibrahim tatlises bu sarkiyi soylerken "eaasiksieean" kismini "asik atmak" deyiminde oldugu gibi soylerdi, -a harfini uzatmadan. ayrica akillara zarar bir filmdir ve an itibariyle star'da gosterilmektedir.
  • bu filmde ibrahim tatlıses'in kullandıgı beyaz mercedes'in plakasına dikkat !! filmin bir sahnesinden sonra ne hikmetse arabanın plakası degişiyor;)
  • tatlıses'in önce fosforlu cevriyem, ardından kara zindan albümünde söylediği şarkı. sözleri tam olarak şöyle...

gönülden seviyorsun
    mutluluk istiyorsun
    ne diye gizliyorsun
    sen aşıksın arkadaş

allah yardımcın olsun
    derdine derman bulsun
    laf aramızda kalsın
    sen aşıksın arkadaş

saklama hiç boşuna
    derdini anlat bana
    acırım gözyaşına
    sen aşıksın arkadaş...
  • hülya avşar ve ibrahim tatlıses'in başrollerini paylaştığı, adını ibo'nun parçasından alan film. filmin bir sahnesinde sting'den englishman in new york'a denk gelmek ise böyle bir film için gülümseten bir detay olmaktadır.