şükela:  tümü | bugün soru sor
 • --- spoiler ---

  sağ kesimin insanları genellikle dinine bağlı olurlar ve evlatlarının dinini iyi öğrenmesi dışında onlara pek baskı yapmazlar
  --- spoiler ---

  t a m a m

  gerisini okumadım :))
 • abi sizler nasıl insanlarsınız. benim aklım hayalim almıyor. bu nasıl aymazlıktır bu nasıl pişkinliktir. bir insan bunca olay olduktan sonra hala nasıl böyle cümleler kurmayı kendine yakıştırabilir. aynaya baktığında ben nasıl bir insanım diye hiç mi kendine sormaz. ne bu abi tanrıyla anlaştınız da bize şaka falan mı yapıyorsunuz. kimsiniz siz nesiniz ? bu klavyenin arkasinda bunlari yazmaya programlanmış bir robot mu var?

  bu ülke 60 yıldır sağ kesimin avucunun içinde. tabandan en üst tabakaya kadar. bu ülke yeryüzünde rastlanmamış iğrençliklere tanık oldu. bu ülkede küçük çocuklara tarikatlar dernekler adı altında tecavüzler edildi. küçük cocuklara diyorum lan küçük çocuklara ? bebeklere tecavüz edildi bebeklere? o cocuklarin nasil aci cektigine dair hic mi hislerinizi harekete gecirip acı duymadiniz ? bu ülkede insanlar yakıldı. çocuklar, cemaat yurtlarında sırf erkek arkadaşlarıyla buluşmasınlar diye kapıları üzerlerine kapatılıp yangına terk edildi. her gün hırsızlığın namussuzlugun sahtekarlığın kul hakkı yemenin ayyuka çıktığı, insanların öldürüldüğü farklı düşünen gençlerin linç edildiği, masum askerlerin sakallı yaratıklar tarafindan kafalarinin kesildiği ülke oldu. hayır bunları uzaylılar mı yaptı ? hepsinin altında laiklik düşmanı sakallı bir tarikat şeyhinin ve müritlerinin imzası var. bunu inkar etmek nasıl bir yavşaklik ve orospu çocukluğu gerektiriyor.

  sizler bu kadar mı midesizsiniz, bunları görememek nasıl bir akil tutulması nasıl bir vicdan yoksunluğudur.

  yazık gerçekten çok yazık. insan değilsiniz siz.
 • dont feed the troll
 • sözlükte kimler yazıyor a.q.
 • konu ile ilgili tek bir kelime bile yazmayan doğrudan konu sahibine boş laflarla saldıran sözde aydınları gördüğümüz başlık.

  o kadar çoğulcular o kadar özgür ve açık fikirliler ki kendileri dışında kimse yaşamasın istiyorlar.
 • (bkz: tamam)