şükela:  tümü | bugün
 • sezai karakoç, nuri pakdil, cahit zarifoğlu, rasim özdenören okuyupta kendisini tanımayana henüz denk gelmediğim insandır. zamanında kartal anadolu imam hatip lisesi'ni ufak bir üniversiteye çevirmişti. kurduğu gruplarla okulda devrim yapmış tabii bu haliyle kendisini çekemeyenlerin gözüne batmıştır. maalesef ki çok sevdiği ve mezunu (son sene ayrılmıştı gerçi mensubu diyelim) olduğu kaihl'yi bırakıp pertevniyal'e gitmiştir. ne mutlu pertevniyallilere. ayrıca o hoş muhabbeti de burnumda tütüyor.
 • harika şeyler söyleyen adam;

  "övünebilirsin ülkenle canım, işte bak kendisini koruyacak kurumlara hala sahipmiş! işte bak, teslim etmediler ülkeni irticaya, cumhuriyet düşmanlarına!
  işte demirel'in çağdaş türkiye'si!!!
  şimdi oturup rasim özdenören'in düşünsel duruş'unu okumanın zamanıdır arkadaşlar!
  kafa karıştıran kelimeler'i bitirmenin zamanı!
  işte bak, ılıştırılmış halimizi bile beğenmediler! islamcıların kendilerini muhafazakârlaştırmasını, sağcılaştırmasını tasvip etmiyorduk. açıkçası üzülüyorduk bu gittikçe çoğalan muhafazakârlaşmaya.
  öyle tahmin ediyorum ki, bir islamcılaşma tekrar başlayacaktır. fakat kahretsin, gene onlar bizi özümüze dönmeye zorluyor! oysa kendimiz dönmeliydik kendimize!"
 • bu gece 23,00'de marmara fm'de konuk olacak cafcaf genel yayın yönetmeni. zeki bulduk ile gecenin ikisine kadar muhabbetin dibini bulurlar diye düşünüyorum.
 • cumhuriyet üniversitesi'nin ilyas dökmetaş ve mehmet bakır'dan önceki rektörü. 1955 doğumlu çocuk hastalıkları profesörü.
 • sinirlenince pek sevemiyorum bu zâtı. bence iyi biri. iyi işler yapma peşinde. içinde olun ya da olmayın, mizah ile arasını yeni yeni düzeltmeye başlayan bir gruba karikatür dergisi aldırmak bence önemli bir başarı. cahit zarifoğlu'nu anlatacak ender insanlardan biri olmak mesela.. ne güzel, ne iyi şeyler.

  ama kızınca bir tuhaf oluyor bu adam. deniz baykal'ın kaseti mi çıktı, birilerinden bahsederken soyisim olarak "bay(kal)tok" demeyi münasip gördü.
  ya da belirli açıklamalar yüzünden nur cemaatine mi kızdı? "zaman gazetesinin tirajı nasıl da düştü" diye haberler yaptı, duyurdu çevresine.

  hem entelektüel, hem de yüzeysel kızan bi adam olunmaz bence. entelektüel ol abi. ona buna laf atma. bırak, kim kötüyse allahından bulsun. sen yazı yaz, karikatür ayarla, zarifoğlu'nu sevdir, sahilde çay iç. ne bileyim, kızsan da böyle kızma.
 • seri dergi üretgeci.
  bi aralar camiada asim gültekin'e dokunmamis dergi bulunmazdi.
 • bana horace slughorn'u anımsatan adam.
 • gece gündüz telefonla konuşan, çat burda çat orda, deli bir adam.
  hakkında olumsuz laf edenlere bakmayın; her zaman herkese kapısı açıktır, insanları kırmaz, muhabbetini esirgemez, halden anlar, sabırlıdır.
 • bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji, her daim tebessüm eden bir yüz, muhabbeti kavî bir gönül adamı... bunca yükü şikayet etmeden nasıl omuzladığına şaşarım. allah kuvvetini artırsın.