şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2.40'ıncı saniyeden sonra bir acayip güzelleşen şarkı.
  • özlem tekin'in 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0 isimli albümünün en zayıf şarkısı. fakat albümden bağımsız olarak düşündüğümüz vakit dinlenebilirliği had safhada, o da ayrı.

sözleri :

sustum konuşamıyorum pranga dilimde
    doğru söz hangisi karıştı içimde
    herkesin doğrusu yanlışı eğrisi büğrüsü var
    sevmek yanlışsa doğru kimin ipinde

bir saklambaç oyunu gibi
    kaybettim bir yerde seni

neden başım alıp gidemiyorum
    aşinayım firara kaçamıyorum
    en kötüsü gün be gün sana
    biraz daha fazla bağlanıyorum

aşinayım firara
  • zamanının ötesinde bir şarkı, ondan kıymeti anlaşılamamıştır.
  • özlem tekin'in ne yazık ki kıymeti bilinememiş olan onlarca şarkısından sadece bir tanesi. özellikle ikinci bölümüyle kendini tekrar tekrar dinleten, enfes bir şarkıdır.
  • şu şarkının bugün hiçbir şekilde, ne düzenleme olarak ne de vokalleri olarak başka bir örneği yoktur. özlem tekin bir anlamda ileri görüşlü müzik yapmakta. hani bu şarkıyı 10 yıl sonra da piyasaya sürse hala modern bir havası vardır.

türkiye'de kaç tane şarkı vardır ki, o şarkının içerisinde tüm canlı enstrümanlar güzel bir şekilde harmonize edilsin. gerçekten alternatif klavye tonları, davullar, yanık elektrik gitarlar, bildiğin duyulan baslar ve sesini enstrüman gibi kullanan özlem tekin. ve yıl olmuş neredeyse 2013, hala anlaşılmamış, değeri bilinmemiş harika bir türk rock şarkısı.
  • pek güzel bir özlem tekin eseri.

parçanın elektronik öğelerden sıyrılıp öze dönercesine 2:40'ta rock a evrilmesi çok progresif karakterli olduğunu gösteriyor.

değeri anlaşılamamışlardan...