şükela:  tümü | bugün
 • gereginden fazla.
 • uia nin 2005 yili icin actigi ögrenci yarismasi. ozellikle fax yolu ile basvuru yapip muallakta kalan adaylarin bilmesi gereken mutlaka onay mesaji gelmesi gerektigi ki, proje tesliminde gonderilmesi gereken bir belgedir bu.
 • bir şeyin tadının tam olarak alınabildiği yegane derece..
 • öte, bir şeyleri aşmak (üzerinden geçmek) yoluyla gidilebilen.

  - deniz aşırı
  - "aş(ı)rı aş(ı)rı memlekete kız vermesinler"
  - günaşırı
 • kelime anlamı olarak zaten "fazla fazla" anlamı taşısa da yetinmeyip aşşşşırı olarak kulanılır ki vurgu artsın, karşı taraf hiç anlamadıysa bari en azından iki kere anlasın diye.. hastasıyızdır mübalağa sanatının..
 • (bkz: emin gürsoy)
 • uyesi oldugum bir facebook grubu... uyesi oldugum icin kendimi acaip ayricalikli hissediyorum cunku butun uyelerin hepsi kendi basina birer ruhsal olarak yarali ama birbirimizin yaralarini o kadar guzel sariyoruz ki... hepimiz ayni dili konusuyoruz icimizde kotu bir tek insan yok herkes birbirinin derdi icin birseyler yapmaya calisiyor. kelimelerin bittigi yerde iste sarhosluklar basliyor dertlerimizi unutmak icin iciyoruz ayilinca gene iciyoruz... sanirim uzun zamandan beri kendimi iyi hissettigim tek yer sizin araniz... teker teker butun uyelerine birer birer entry girmek istemiyorum cunku hepimiz bu butunu tamamlayan parcalariz ve yazdigim butun bu guzel sozler ve hissettigim bu guzellikler hepiniz icin gecerli cocuklar. teoman sarkilari gibiyiz ulan :)

  (bkz: http://fizy.com/#s/3wndd3)
 • abartılı olmak
 • olmasalardı ölürdüm. her şey bizim aşırı hissiyatımızla başladı. aşırı gülmeler, aşırı üzülmeler ve aşırı sevilmelerle beraber aşırı küfür. kimsenin ucu bucağı yok, saçmalamak konuşma dili. gittiğimiz her yerden kovulduk aşırı mutluyuz diye. götüm götüm yataklarımıza dönerken en üzüldüğümüz şey bir anda gündemimizden çıktı, soğuk bira aradık. içtik, çok içtik. ayıldığımızda kaldığımız yerden devam edecek kadar gerizekalı ama saygılı insanlar olduk. bi sonraki birayı hiç bi zaman tek bi şey için içmedik. öküz gibi üzüntüleri kaygısız mutluluğa dönüştürerek yazdık. çok yazdık! birimizin üzüntüsü diğerini kilometrelerce öteden tahrik etti, yumruk sıktık.

  insanlığımdan bezdiğim yerde sığındığım bu ibnelere (ki ibnelik bizde mertebedir, asla küfür değil) kendi adıma çok şey borçluyum.

  hepsinin teker teker allah belasını versin (verdi de)

  sizin her fırsatta bok attığınız ekşi sözlük böyle bi şey işte beri yandan. muhalefetinize zeval gelmesin.

hesabın var mı? giriş yap