şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bloodborne)
    avcı oluyorsun, dertlerini kesiyorsun.
  • dünyadaki en güzel hislerden birisiydi hele ki online oyun oynadığım zamanlar. keşke o günler geri gelse (bkz: kinght online) ...

hala ama tüm gün oyun oynayıp dünyadan soyutlanmayı seviyorum. en son (bkz: detroit become human) oynarken bunu hissettim.

ne güzel şey şu oyunlar!
    sayesinde insanların sıradan, boş hayatlarını dinlemekten uzaklaşmak!
  • (bkz: eve online)

baya dibi gorduyseniz hayatinizda, deneyin derim.
  • "dünya"dan kopunca ne oluyor anlamadım şimdi. "dünya"da ne var ki?
    bir stephen king sözüyle bitirelim: "bundan başka dünyalar da var silahşör"
  • üniversitede evden hiç çıkmadan 1.5 ay (bkz: knight online) oynadıktan sonra sokağa
    ilk çıktığım gün yaşadım ben bu duyguyu. ankara'da kocatepe'den kızılay'a inerken tüm insanlar bana yaratık gibi gelmiş ve içten içe (bkz: totamic spear) ve (bkz: giantic axe)'ım nerde lan benim diye sordurmuşluğu vardır..

hey gidi günler..
  • adam knight online'dan detroit become human'a geçmiş. beynim yandı amk. yağlı güreşten golfe geçmek gibi bişey.
  • işsiz kaldığım 3 aylık zaman diliminde ilk 2 ay gerçekten bilgisayarın içine hapsolmuştum. sonra ben ne yapıyorum amk diyerek günde 15 saat olan oynama süremi 9-10 saate kısarak asıl istediğim konuma gelmiştim. şuan ise çalışıyorum max 2 saat oynuyorum hafta sonu 20 saat falan.

ne oynadığımı merak edenlere, path of exile felaket bağımlılık yapıyor bırakamıyorum 1200 saat oldu 1 yıldır oynuyorum.
  • bilgisayara yumulup deli gibi oyun oynayanları pek anlamıyorum. hobi kabul edebiliriz ve bir şey diyemeyiz pek. eleştirilecek nokta bir günde on saat gibi uçuk saatlere varan oyun aktiviteleri. beğendiğin oyun olabilir evet; yalnız, oyun süresini uzun tutmak, kişilik bozukluğuna kadar götürebilir işi maalesef.
  • eğer gerçek dünyadan kopmak için sebepleriniz varsa oyun oynamak eylemi değildir sizi dünyadan koparan, zaten dünyadan kopmanız gerektiği için oyun oynamak gibi bir kaçışa başvurursunuz. bunu aşırıya kaçırmamak iradenize bakar, her gerçek hayattan kaçmak için başvurulan eylem gibi. tabii daha çok eskiden dediğim gibiydi şimdi meslek haline geldi yayıncılar harçlığını çıkarıp iyi paralar bile kazanabiliyor.