• gunde 2-2.5 litre su içmek normaldir. fazla su icmenin zararlarini ise şöyle sıralayabiliriz.
    -kandaki elektrolit ve mineral dengesini bozar
    -kandaki kalsiyumun idrarla atilmasina sebep olarak kemik erimesi yapar.
    -cok asiri icildiginde beyinde odem olusturarak olume sebep olabilir.
    -bobrekleri asiri yorarak bobregin fonksiyonunun bozulmasina neden olabilir.
    -normalden fazla su icmek bazilarinda asiri terlemeye sebep olur.
  • "prostat mı oldun yarraam?" lafını aynı zamanda fakülteden de arkadaş olduğun iş arkadaşından duymak.

"akşam fazla tuzlayarak yemişim" şeklinde cevap verince muhabbet iyice boka sarıyor tabii.
  • spor hocam'ın bana günde 3.5 litre içme mi söylemesi.
  • günde 4 lt su, 2 bardak filtre kahve, 1 bardak türk kahvesi, 2 bardak duble çay, 2 bardak normal çay ve 1 şişe maden suyu, haftada 10 litre kadar da bira içiyorum; çok çişe gitmek dışında hiçbir zararını görmedim ama çok faydasını gördüm. en önemli faydası ise camış gibi yemek yememe rağmen hiç kilo alamamam. bunda ekmek tüketmememin de faydası var tabii ki.

edit: 10 litre bira yazmışım gazla, 5 litre olacak o. insanım ben.
  • su zehirlenmesi
  • tuvalet yolunun ızdırap vermesi olabilir
  • (bkz: hiponatremi)
  • potomani hastaligi yapar. kandaki sodyum derişimini azaltır, hücreler gereğinden fazla su toplar, zehirleme yapar. böbrekler gereğinden fazla çalışır, mineral kaybı artar. öncelikli bunlar sıralanabilir.

sonrası ise ergenlikte alkol alamayınca o oyunları su ile sulandırmayın. tüm ergen ahali tüm geceyi acilde geçirmek zorunda kalir... bir de ifade verirsiniz polise...
hesabın var mı? giriş yap