şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kesinlikle eskişehir'in en güzel sahafı. içerisinin düzeni ve sahibinin sıcak kanlılığı, bilgisi ve önerdiği kitaplarla on numara beş yıldız sahaftır. ne insancıl, italik gibi karışık, ne de diğerleri gibi kitap sayısı azdır.

  ayrıca sahibi size her türlü yardımcı olmaya çalışır. aldığınız her kitabın içerisine özenle kitap ayraçlarını yerleştirir.ve sizi gülen bir yüzle uğurlar ( kitap ve hoş sohbet severlere sırıtarak ve mutlu çıkma garantisi verilir).

  sadece sohbet edebilmek için bile gidilir. (eğer muhabbet etmek ve dinlemekten hoşlanıyorsanız saatlerce buradan çıkamayabilirsiniz.) sahibi faruk bey size çay ikram eder, sizinle sohbet eder, ki gerçekten bilgisi ve önerileri çok iyidir.

  en önemli özelliği ise sizi müşteri olarak görmez. daha doğrusu bu işe ticaret gözüyle bakmadığını görebilirsiniz. çünkü istediğiniz kitabın farklı yayın evlerinden çıkmış kitaplarından bir karşılaştırma yapar ve genellikle biri can, iletişim gibi pahalı ve yeni bir kitap diğeri ise cem, sosyal , engin gibi eski ama kaliteli yayın evlerinden çıkma kitaplardır. çevirileri aynı olmasına rağmen fiyatları yarı yarıyadır. daha da güzeli kendisinde bulunan iş bankası yayınları kitaplarını % 10 indirimle satmasına rağmen. kızılcıklı'da bulunan iş bankası yayınları şubesinin % 20 indirim yapmasından dolayı bu kitaplarda sizin için daha ekonomik olması açısından orayı önerecek kadar da müthiş bir insandır.

  kendisi karşılıklı güven ilkesine inanan bir insandır ki size güvenirse. parasını sonra getirebilme teklifini siz aklınızdan bile geçirmezken o size teklif eder.

  yeri ise şair fuzuli caddesinde atatürk caddesi'ne gelmeden önceki son sokaktan sağa dönüncedir. kitap okumayı sevenlerin uğraması gereken bir sahaftır.

  eskişehir'e yabancı olanlara yardımcı olunur. **

  edit: ayrıca sahibi güzel yazarlarla söyleşide düzenliyor eklemeden bırakmayalım.
 • çok çok eski kitapların bulunduğu bir sahaf. ancak sel, ayrıntı, metis gibilerine pek rastlanmaz. ak saçlı bir beyefendi işletir. sanırım ankara'nın bu konuda en eskilerinden.
 • merhum ethem coşkun'un mekanı; kitapseverlerin son kalelerinden birisiydi, öksüz kaldı.
 • eskişehir'in tartışmasız en iyi kitapçısı
  içeriye girdiğinizde faruk bey eğer bir hikaye anlatıyorsa , kendinizi tarihin ortasında bir yerinde yaşıyor gibi hissedersiniz. kitap okumayı sevdirir, özendirir de.
  ayrıca spotify'ın ''bunlara da göz atın'' fonksiyonunu, sahibi faruk beyden aldığını düşünüyorum.