şükela:  tümü | bugün
  • 2008 yılında gerçekleşmiş bir cinayet vakası. sıradan bir cinayetten ayıran şey ise yöntemin "internette oylanarak" seçilmiş olması. kanım dondu haberini okurken.

    ------
    2008 yılı mayıs ayında, bursa’nın osmangazi ilçesi hamitler mahallesi’nde oturan mümin fandoğlu (olay tarihinde 16 yaşında), sürekli tartıştığı annesi asiye fandoğlu(46)’nu öldürmek için internette anket düzenledi.

    fandoğlu, “annemi nasıl öldürebilirim?” adını verdiği ankete katılanlardan, “a) bıçakla b) boğarak c) tabancayla d)zehirleyerek” seçeneklerinden birinin işaretlemelerini istedi. mümin fandoğlu, daha sonra annesini boğarak öldürdü. fandoğlu annesinin cesedini mudanya’da denize atmak için de satır ve bıçakla 10 parçaya ayırıp çöp poşetine koydu. olay, anne katilinin ağır olan cesetleri taşıması için yardım istediği arkadaşlarının polise haber vermesi sonucu ortaya çıktı. yakalanan mümin fandoğlu tutuklandı. bursa 2. ağır ceza mahkemesi’nde, ’tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ suçundan yargılanan ve 23 yıl hapis cezasına çarptırılan mümin fandoğlu’na verilen ceza yargıtay 1’inci ceza dairesi tarafından onandı. "