şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
24370 entry daha
  • bu duygu hakkında atıp tutacak değilim. varlığı veya yokluğu üzerine düşünmeyi de bırakalı çok oldu. benim için olup olmama durumunun arasındaki fark da pek fazla değil. ancak bu duyguya sahip olduğunu söyleyen tiplerle alakalı birkaç tespitim olacak. bu duygunun çığırtkanlığını dramatizasyonunu yapan tipler genel itibarı ile boş tipler. acayip acayip sözler, şiirler, iğrenç rakı masası ritüelleri, saçma sözlere sahip şarkılar. arkası boş vaadler, yalan ve duygudan uzak haller. acı çekme şekilleri bile fantastik. iki güne hayatının merkezine koymalar, annesine bir gün bile kurmadığı ehemmiyette güzel kelimeler,sözcükler. bazen utanıyorum sonra bu mu diyorsun, aşk dedikleri şey. bu bir tesadüf olabilir, bilmiyorum. şimdi buradan aşka dair başarısız bir durumun dışavurumu olarak görülebilir söylediklerim. beceriksizliği bile bir raddeye kadar kabul edebilirim.

bu duygunun sesini yalnızca sen duyabilirsin gibi geliyor bana. mesela aşık olunan kişinin acısı sanki bana sessizlikle anlam bulur gibi. veya mutluluğunu seven kişinin gözünden anlayabilirsin. sahte geliyor bana modern insanın aşkı kavrayış biçimi. bir gün bu güruhdan birisi de olabilirim. ancak biliyorum ki o an içinde ben olsam da bu duruma aynı şekilde bakacağım.
  • romanı şemsle mevlanayı anlatır,güzeldir.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap