şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
21290 entry daha
  • bıçaktan keskindir. en derinine kadar iner de ondan diye- o acıyı bile seversin.
  • tek gerçek aşk hakikat aşkıdır bana göre.
    bir bedene aşık olduğum vakit onu elde ettiğimde çok büyük ihtimalle sıkılacağım ondan veya başka insani sorunlar mutlaka ortaya çıkacaktır.
    ama hakikat aşkı yanıp sönmeyen bir ateştir. tutkuların en şiddetlisidir. tüm duyularımı harekete geçirir. ruhumu ürpertiyle doldurur, yıllarca onu aradığım halde hiçbir zaman elde edemeyeceğime göre ona olan aşkım, tutkum asla sönmeyecektir. bilinmeyen/ elde edilmeyen değerlidir.
  • iki insanın bile bile birbirine muhtaç kalmaya çalışma çabası.
  • tanımı yeditepe istanbul'dan geliyor:

"aşk lunaparktaki tahta ata benzer; hani jetonla çalışır ya atarsın içine. bir ileri bir geri. bir ileri bir geri. sanki bir yere gidiyormuşsun gibi bir his böyle, bir coşku. ayakların yerden kesilir. halbuki bir yere gittiğin yok. tahta at çakılı oraya. jeton bitince rüya buraya kadar. anladın mı?"
  • "aşk ne zaman karşına çıkacağını bilmediğin, asla engelleyemeyeceğin, kabul etmekten başka çarenin kalmadığı bir fırtına gibidir. kendini onun kollarına, senin için seçtiği yazgıya bırakırsın. fırtına dindiğinde belki kendini güneşin bütün bedenini ısıttığı bir bulutun içinde mutlulukla süzülürken bulursun, belki de soğuk ve yalnız kayalardan başka hiçbir şeyin olmadığı bir kıyıda. ne olacağını asla bilemezsin. ben sende bu bilinmezliği sevdim."**
  • insana değer katan, ömür denilen süreyi anlamlı kılan.
  • and i love her adlı şarkıyı başında the beatles'tan, sonunda kurt cobain'den dinleten zımbırtı.
1383 entry daha