şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
21876 entry daha
 • "çünkü aşk çaresiz, sıkışmış insanların gördüğü bir rüyadır; çaresizlerin hayalidir. çünkü aşk, yoldan sapmış insanların önüne çıkan bilmedikleri yeni bir yoldur. hiç bilmediğim, ama çok duyduğum o ülke, çaresizlerin ülkesidir. gördükleri rüyalar, kurdukları hayaller bu tür yerlerde yaşayan insanların suyu, ekmeğidir. çünkü o insanların hayatlarını sürdürebilmeleri için, aydınlık yeni yolların hayallerini kurmaları lazım." demiş mehmed uzun bir kitabında.
  aşk ya da sevginin sadece bu kadarlık bir şey olduğunu kabullenebilseydik her şey daha kolay olmaz mıydı sözlük?
 • hakkında tarafsız düşünce ve tanımlar bulmak çok zordur.

  aşıklar onu yere göğe koyamaz, dünyanın dönme sebebidir, güneşin doğma sebebidir, nefes alma sebebidir. bu hal içinde sarhoş insan sadece şiirler yazar, pembe hayaller kurar aşkı dibine kadar yaşar ama tanımlayamaz, vakti de yoktur gerek de duymaz.

  bir şekilde aşk hakkında felsefe yapanlar ise ya hiç aşkı tatmamış veya onu kaybetmişlerdir ki yine tarafsız olamazlar. bu kez alt metinde hep onu biyolojik nedenlere, insanın kendini aldatmasına bağlarlar, aşıkları hor görür çoğu. hayatında aşk yoktur ve artık olamayacağına inanmıştır. yaptığı aşk tanımı, aşkı anlama çabası objektiflikten uzak bir nefret alt metni içerir.

  o yüzdendir aşk sadece yaşanır, aşk hakkında konuşulmaz. konuşulanlar ya masaldır veya içe işlemiş kırgınlıklar..
 • hiç aramadigin zaman çıkıp gelen, aradığın zaman bulunmayan; güzel ama acı bir his...
 • bir fotoğraf olsaydı bu görsel olurdu.
 • aşk bir nevi şizofrenliktir. yanında olmasanız da hep onla olmaktır.
 • bütün duyu organlarına hitap etse de, onunla buluşursunuz, üstünüze başınıza onun kokusu siner ve eve geldikten sonra bile onun kokusunu içinize ceke ceke onsuz bile onu koklarsınız.
  işte aşk böyle bir şey. ne mutlu yaşayana, yaşatana. darısı yaşamayanların başına...
 • 9 yıl önce masum bir şekilde yaşamıştım. eski günlüğümü buldum, günlük onunla dolmuş. tanıdığım en zeki, düşünceli, ilgili, aynı zamanda çok iyi laf sokan, kıskanç (belli etmemeye çalışan :)) biriydi. bana güzel şeyler kattın. aşk gitti, ama saygım kaldı. hala takipleşiyoruz, arada kendisine laf atıyorum.
 • aşk, gerçekliğe karşı sürrealist bir eylemdir.
84 entry daha