şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
21757 entry daha
  • bazı durumlarda sen uyuyamazken, onun uykusu dahi bölünmez...
  • mutlak mutsuzluk ile mutlak mutluluk arasındaki farkın maksimize olduğu durumda karın bölgesinde uçuşan kelebekler vasıtası ile hissedilen, en küçük ümidin uçurduğu, umutsuzluğun acıttığı, semptomu çok, ayırıcı tanısı zor bir duygu durum bozukluğu...
  • bazı bünyelerde alerjik reaksiyona yol açabilir. yıkıcıdır çünkü. sizi dağıtacağını, tüm dünyanızı altüst edeceğini, rahatınızı (!) kaçıracağını bildiğiniz her durumda olduğu gibi bunda da teyakkuza geçer, bir pençenizi pek kıymetli düzeninize geçirip diğerini savurarak, tamamen içgüdüsel bir tepkiyle kendinizi korumaya çalışırsınız. bahaneler bulur; kavgalar çıkarır; her hareketi, her sözü didikleyerek, muhatabınızın aşkınıza değmeyeceğinin karinesini ararsınız… her şey statüko için!*

oysa vazgeçmeden, teslim olmadan, göze almadan, kabul etmeden; yani siz izin vermeden aşk var olamaz.

-/-

“kolik bebekleri bilir misin? yaşamlarının ilk 3-4 ayında bebeklerin iç organları yerine yerleşmeye, teşekkül etmeye devam eder. özellikle de bağırsakları. sindirim işlemi ve gaz yüzünden kasılan bağırsaklar bazı bebekleri korkutur. ‘lan nooluyo benim içimde böyle?’ diyerek deli gibi ağlamaya başlarlar. bu ağlama krizleri bazen 24 saat sürer. işte benim yaşadığım da buna benzer bir şey. muhtemelen hissettiklerim beni korkutuyor. belki sana kendimi bu denli kaptırmış olmak bilinç düzeyimin ötesinde bir yerlerimin hoşuna gitmiyor. ana rahminde korunaklı ve sıcak yatarken rehavetle uyuşmuş sinir uçlarım nasıl tepki vereceğini bilemiyor. ve ilkel reaksiyonum kendimi değil seni suçlamak oluyor. hırçınlaşıyorum. bu, kolik bebeklerdeki gibi gaz çıkararak kurtulabileceğim bir durum da değil. kendime kaçış bahaneleri yaratıyorum. diyorum ki: böyle zaten acı çekiyorum. bari bir kez çekeyim ve bitsin.”
  • sen mutluyken o mutsuz, o mutluyken sen mutsuzsun. denge bu şekilde sağlanıyor, buna ilişki diyoruz. aynı anda iki kişi de mutlu olduğunda buna aşk diyoruz, bu bir anomali ve tüm denge bozuluyor.
  • bana düşmez en güzel feridun düzağaç anlatır, cem adrian anlatır.
    onlardan önce aysel anlatırdı. ah aysel* ah.
915 entry daha