şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
21927 entry daha
  • değerli bir çiçektir ama insanın onu bir uçurumun kenarından koparacak kadar arzusu olması gerekir.
  • sevgiye dönüşmedikçe, bitmeye mahkumdur.
  • ödün vermektir.
  • 'yoğun duygulanım'dır
  • aşk

koşa koşa ona gitmek istersin.
    yanına vardığında dokunmaya kıyamazsın.
    yüzüne bakarken gözlerini kaçırmasını izlersin.
    yanakları kızarır,bir mahcubiyet içinde sana tebessüm eder.
    için gider,iç sesin çıkar birden.
    ve sana seslenir.
    '' sev onu,sarıl ona,kıyma ona,özle onu,duy onu,kabullen onu. ''

seversin.
    yağmurda sırılsıklam.

sarılırsın.
    dokunmadan,içine kokusunu çeke çeke.

kıyamazsın.
    bütün bedeller sana ait olur.

özlersin.
    uzak yakın fark etmez,her an her aklındadır,kalbindedir.

duyarsın.
    her şeyi sessize alıp,onu dinlersin.kendi kalbinin sesini bile.

kabullenirsin.
    her hatasını,geçmişini,hatta seni tüketmesini bile.

ilerlersin.
    durmazsın.
    kalbin dururken,aklın yerinden çıkar iken,ellerin delicesine titrerken,nefesin kesilirken devam edersin.
    bir gün gelir ve o vazgeçer.
    yine de sen devam edersin.
    bilirsin ve anlarsın ki '' aşk '' tek ya da çok devam eder sen hissedebilir isen.

aşık olan,aşkın farkında olan her canlıya selam olsun.
  • bundan sonra pek hissedilebilecek olduğunu sanmadığım ekstrem duygu durumu. kendini bir belirsizliğe bırakmak huzursuz edici ama onun içinde kendini kaybetmek bir o kadar da heyecanlı, yine de o kadar kendini bırakmak uzun vadede pek iyi sonuçlar doğurmuyor.

kapanış için de ne olursa olsun büyük konuşmamak gerektiğini kendime ve size hatırlatmak ister ve şu şarkıyla veda ederim. belki de bu kadarı için aşk olur, olması iyidir.

"ah duruşun var ya
    ah o bakışın
    beni, beni, beni
    deler geçer

ah o yatışın var ya
    ah o sevişin
    beni, beni, beni
    alır gider."
  • aşktan ötesi yok. yok da işte, ağızımıza bile almaya ar eder olduk. her duygu şahlanmasını, her hormon telaşını aşk telakki eden gafiller yüzünden dünyanın en duru ve en ulvi hâlini betimleyen kavram komaya girdi resmen.

insan: eline avucuna düşen her şeyi yozlaştıran bir vahşi..

aşk derken muhtemelen başka hallerden bahsediyoruz. ekseriyanın aşk dediğine biz zillet diyoruz. anna karenina'nın kendisini raylara atmadan evvel keşfettiği zillet... cisme, ete ve kemiğe yönelik çılgınca bir hırs ve ihtirastan ibaret.
  • kişinin evladına hissettiği duygu hali..
  • sağlıklı bir ruh hali değil kesinlikle bu. özellikle erkekleri mala dönüştürüyor ve saçmalıyorsunuz. ne kadar acı verse ya da zevk verse bile 7-8 ay sonra geçecek merak etmeyin. birbirinize saygı duyun ve karsiliksiz asksa isin bokunu cikarmayin yeter(surekli mesaj atma, taciz etme)`:ben yaptım pişmanım :((`
  • yıldız tilbe'ye göre düzlükte yaşanıyor.
733 entry daha