• https://www.youtube.com/watch?v=cfh3hxj-wru

sensizlik sarhoşu oldum bilmeden derken ferdi'nin sesinde öyle bir acı var ki insanın ciğerini deşip geçiyor. ferdi orhan vs.. dinlerken insan şunu fark ediyor. mutlu aşk yoktur. bir dönem mutluluk vermiş o mutluluğun bedelini faiziyle mutsuzluk acı ıstırapla ödetmiş duygular bütününe aşk diyoruz. aşkın en anlamsız kısmı ise kesinlikle şu: aynı acıyı bin kere daha çekeceğini bilsen yine de yaşamayı istersin aşkı. insanlar hiçbir şeye değmez ama aşk için öyle diyemeyeceğim.
  • o kadar güzel, o kadar derin, o kadar acımasız, o kadar heyecan verici, o kadar kahredici, o kadar sonsuz bir duygudur ki aşk, herkese yaşamak nasip olmaz. aşık olmadan bu dünyadan göçüp giden nice insanlar vardır. yalnız aşk karşılıklı olunca biraz anlamını yitiriyor biraz sevgiye dönüyor gibi geliyor. aşk dediğin karşılıksız olur, acı çekilir, kahrolunur, dertlenilir, aşkı böyle yaşamak sanki daha anlamlı gibi geliyor bana. aşk ey sen ne güzelsin, aklından bir saniye çıkıverecek diye korkarsın, o her an her yerdedir, onun gittiği sokaklarda dolaşırsın, onun otobüse bindiği durakların önlerinde tüneklersin, onun sevdiği şarkıları duyunca içinden bir şeyler parçalanır gider. birkaç saniye daha çok görebilmek için abuk-subuk hareketler de bulunursun. sonra davranışlarını düşünüp utanırsın kendinden. aşk manyak yapar insanı. ama uzaktan yaşamak en güzeli. aşkın içine girince işler değişiyor, kıskançlık giriyor araya, neredesin, ne yapıyorsun, neden gelmiyorsun, kiminlesin, ne zaman geleceksin vs. vs. aşk yıpratılıyor, horlanıyor, küsüyor aşk insana, sonra uzun süre aşık olamıyorsun. sadece aşık olduğunu sandığın kişiler çıkıyor karşına ama o senin içini parçalayan aşk gibi olmuyor. bazı durumlarda da insanın karşısına çok geç çıkabiliyor aşk. iş işten geçmiş oluyor. aşkın heyecanını yaşamak herkese nasip olsun. mutlu aşk yoktur zaten kavuşamadık diye üzülmeyin. sonuçta nankör canlılarız, aşka bazen zarar verip onu kırabiliyoruz. o güzel gözleri düşünmek bile bana çok heyecan veriyor. ruhum titriyor, içim ısınıyor. sevin, aşık olun ama lütfen aşkın kavramına ihanet ederek birbirinizi kırmayın. benim gibi yapın sadece sevin. tertemiz kalsın, hiç kimse bilmese bile, o hisseder ve sen biliyorsundur zaten.
  • aşk kendi deneyimlerime göre insanı iyileştiren bir duygu. hatta duygu patlaması. mutluluk verir, güzelleştirir, sakinleştirir, bağışıklılığı bile arttırır. dünyada aşkın var olması umudun var olduğu anlamına geliyor bence .
  • başıma geldiğinde bu entrye dönüp daha iyi açıklama yapmak istediğim asla başıma gelmeyen gelmeyecek şey.
  • kâmuran hanım ne de güzel demiş;
    aşk eski bir yalan
    hayatıma dolan
    bir ses bir bakış bazen
    o kalbime akan
    bir çiçek hatırlanan
    yılların ardından
  • tüm taktik ve entrikaların, oyun ve hilelerin, hırsların ve güç savaşlarının boşa çıktığı, itibarsız bırakıldıkça, ezildikçe, kanatıldıkça daha çok koşulan yer.
  • türünün soyunu devam ettirmesi için ortaya çıkan mekanizma.
  • çok acıtıyor çok.
  • t: seksin en tatlı hali.
  • dünyanın en güzel şeyi... hele ki doğru kişi çıktıysa karşınıza. herkese doğru kişinin denk gelmesini dilerim.
hesabın var mı? giriş yap