şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • meraktan girip ilk bölüme baktım sarmadı kapattım. iyidir kötüdür yorum yapamam ama benim anlamadığım bütün bu lise dizilerinde neden hep sorunlu öğrenciler kahraman gibi gösteriliyor. lan olm bunlar bildiğin bok gibi işe yaramaz serseri lan. niye işinde gücünde efendi öğrenciler hep ezik inek oluyor da bu alkolik, asabi, kaltak karakterler kahramanlaştırılıyor. benim kaçırdığım bir şey mi var yoksa çok mu yaşlandım?
  • diziyi öylesine izledim. bana göre kötü bir dizi bunu tartışmayacağım şimdi ama anlamadığım bir şey var. ilk bölümde kadın diyor ki

--- spoiler ---

insanların farklı olmayı cezalandırdığı zamanlardı.
    --- spoiler ---

ömrümde duyduğum en saçma repliklerden herhalde. dizideki çocuklar bildiğin zorba basketçi gücü var diye milleti dövüyor kız cinselligini kullanarak yine zorbalık yapıyor. ama bunlar hep farklılıktan(!) ve bu çocukları sürekli cok havalıymış gibi lanse ediyorlar. hayır gençler siz farklı değilsiniz siz bildiğin zorba larsınız. kimileri bunlara yine alfa diyecek ama siz alfalik ne onu bile bilmiyorsunuz anlaşılan.

anlamadığım bir başka nokta da televizyonda yayınlansa kimsenin izlemeyeceği şeyi netflix yayınlayınca milletin sabah akşam övmesi.

t: bir şeyler izleyeyim vaktim geçsin netflix olsun bizim olsun diyenlerin izleyebileceği kalitesiz dizi.

debe editi: neden debeye girdi ki şimdi *
  • millet neler neler yazmış benim dikkatimi çeken şeye bak
    --- spoiler ---

7. bölümde labaratuvardaki kavga sahnesinde duvarda maddenin katı sıvı gaz ve plazma hallerini gösteren şema var lakin plazma 1998 yılındaki müfredatta henüz geçmiyordu. bu da böyle gereksiz bir eleştiri olsun.
  • millete dark, ozark, black mirror.

bize aşk 101. liseli pasif agresif abazanlığından başka bir şey yok muydu sayın avına katıldığım? izleyeni silksinler.

edit: entrye aile filtresi uygulandı.
  • şu dizi foxta yayinlansa kimse sikine takmaz,sirf netflix yayınliyor diye gündem oluyor
  • türk milletinin netflix seçme sebebi türk dizilerinden kaçmasıdır. netflix bunu ne zaman fark edecek acaba diye sormadan edemiyorum.
  • --- spoiler ---

son sahnede kapıyı çalan sinan’ın babası,porselenleri almaya geldi. *
    --- spoiler ---
  • biri izlesin şu diziyi eşcinsel karakter yoksa bulaşmayacağım hiçbir heyecanı kalmaz çünkü.
  • bazı bölümlerin normale göre kısa olması tabiki de osmanın kesilen eşcinsel sahneleri artık bu kesin, isteyenin izleyebildiği ücretli olan bir hizmete nasıl böyle bir baskı kurabiliyorlar anlayamıyorum ve üzülüyorum. netflix'in bu baskılara boyun eğmiş olması ayrı bir skandal zaten, tamamen ümidimi kestim sanırım ülkeden.
  • hayatımda bu kadar "basit" bir şey izlememiştim ama böyle cringe şeyleri izlemekten keyif aldığım için devam ediyorum.

2. bölümdeki o "hocam telefonumu sifona attılar çıkarır mısınız" muhabbetti neydi öyle ya? bu senaryoyu yazarken hiç mi utanmadılar, hiç kimse mi demedi aga bu ne lan böyle diye? ne alaka olum kadın hoca gidip erkekler tuvaletinde sifonda telefon arıyor? mantığı ne lan bunun?
hesabın var mı? giriş yap