1472 entry daha
  • --- spoiler ---

son sahnede duvarda ne yazıyordu yahu bilen yeşillendirebilir mi?
    --- spoiler ---
  • kesinlikle büyük önyargıyla başlayıp ne de olsa ilk bölüm bitmeden kapatacağım ergen dizisi işte diye başladım.başıma bişey gelmeyecek ve linç yemeyeceksem ben diziyi beğendim ve ilk sezonu bitirdim.98 de lise 2 deydim bende, müzikler dönemin efsanelerinden ve müzik seçimleri şahane, istanbul'a ve o günlere geri götürdü.ben beğendim gayet izlenebilir fikrimce.
  • gayet güzel bir dizi
    aktı gitti bana göre... gençliğim geldi aklıma...
    bende 96 da denize nazır güzel bir lisede okudum ... aynı şeyleri yaşayanlar vardı...
    bahçede öpüşenler ( okul kocaman tarihi bina bahçede aynen) kavga edenler kola kutusuna bira doldurup getirenler ... okuldan atılıp etiler veya levent lisesine gönderilenler vs... okulumuda siz tahmin edin?
  • dizinin temel sorunu, hedef kitle belirlemeksizin totale oynayıp, türün dinamiklerini bozmasıdır. bir gençlik dizisinden beklediğimiz isyan, şiddet, aşk, baskı, uyumsuzluk vs. temalar olmasına ve 18 yaş sınırıyla yayına girmesine rağmen, adeta anaokulu çocuğuna anlatırcasına yazılan basit ve bayat diyaloglar ve karikatürize, tek boyutlu karakterler, kurulan hikayede gözle görülür bir tezatlık oluşturmuştur.

--- spoiler ---

izleyene baygınlık geçirten eda ve kerem’in ima yollu karşılıklı atışmaları, sinan ve ışık’ın brezilya dizilerinden fırlama iletişim bozukluğu kaynaklı anlaşamama durumu,
    anlamsız küfür kullanımı...

düşük anlatımı toparlama adına bir türk dizisi klasiği uzaklara bakmalı, ağlamalı müzikaltı sahneler, döneme dair izleyene nostalji yaşatacak sahne veya ögelerin azlığı, uyumsuzluk mevzusunun irdelenişinin tamamen hatalı olması ...

iyi yanlarına gelecek olursak, osman'ın kurduğu kantin düzeni ve burcu'nun nişanlısıyla mevzusu, başarılı cast seçimi, soundtrack ve ortalamanın üstü görüntü yönetimi sayılabilir.

--- spoiler ---
  • bir kaç saat önce ilk bölümünü izleyip hemen buraya entry girip ağır gömdüm bu diziyi fakat ikinci bölümü izleyince haksızlık ettiğimi öğrendim ve kendime güldüm biraz.

yalnız böyle bir dizi için ilk bölüm böyle olmamaliydi. belkide ben böyle dizilere ön yargı ile yaklaşıyorum her neyse. ikinci bölümden itibaren bir heyecan sarıyor bünyeyi nedense. bakalım umarım sonucu türk işi olmaz.

ayrıca ışık çok tatlı bir hatun.
  • evdekilerin başlaması ile başlamış oldum. elite lafı geçiyor ama elite izlemedim. sadece fragmanını görmüştüm. orada cinayet falan vardı sanırım.

ilk bölümü çok zorlama gözüktü, bu ne lan, böyle ortam mı olur lan falan olduk ama sonra en azından konu oturunca sardı hiç beklemediğim şekilde.

bir oturuşta 6. bölüme kadar geldik. muhtemelen yarın bitecek.
  • ekşi sözlük hiç bir siki beğenmeme timi tarafından yine boklanmaya başladığını gördüğ......

şaka lan şaka.

ben de beğenmedim, standart bir “aşırı abartılı lise dizisi” işte fakat zaman öldürmek için izleniyor.
  • duman - istanbul şarkısı 1999 çıkışlı eski köprünün altında albümünde. 2. bölümde çalıyor da o sırada sanırım hala 1998 yılındalar.

editto: 3. bölümde babazula - bir sana bir de bana çalıyordu radyoda. 1998 yılında 2005 yılından bir şarkı radyoda.
    zaten sarmıyordu dizi, iyice vazgeçirdiler.

dipnot: 1996 yılındaki pearl jam istanbul konseri ayrıntısı hoştu ama bak.
  • bir dizi ya da filmde seçtiğiniz müziğin ne kadar önemli olduğunun göstergesidir bu dizi. cidden istediğiniz kadar kötü yapın doğru yerde doğru müziği verirseniz o yapımı satarsınız.
  • sinanın sahnelerine arada gıcık olsam da, keremin sürekli birilerini dövmesine sinirlensem de kendini izlettiren bi dizi olmuş bence 2.sezon gelsin izlerim
1309 entry daha
hesabın var mı? giriş yap