şükela:  tümü | bugün
 • böyle bir kadına aşıksanız yine iyidir ama ilişki yaşıyorsanız size geçmiş olsun.

  çivi çiviyi söker diyerekten sizinle bir ilişkiye başlamış ve yolunda giden hayatınızın içine edecek kadındır. fiziki olarak sizin yanınızda olsa da aklı hep ondadır. eski sevgilisinin yaptıklarından dolayı çektiği acıyı azaltmak için siz ona tam aksi davranırsınız ama bunun hiçbir değeri kıymeti olmaz. sizi görmez sadece bir deneksinizdir sonuçta onun için. sizde gördüğü en ufak kusurda hemen eski sevgilisi ile kıyaslar ama ondan iyi olan yönlerinizi ne görür ne de görmeyi dener. sosyal medyalarında bile bir yazı paylaşsa eski ilişkisi boyunca çektiği acıları ima eden şeyler paylaşır ve bunu da sanki siz hayatınızda yokmuşcasına düşünmeden yapar. sonu zaten belli bir ilişkidir. başladığı andan itibaren uzatmaları oynarsınız ve bu uzatma haftalarını ya da aylarını ne kadar kısa tutarsanız sizin için o kadar iyi olur. çünkü onun hayatında iz bırakabilecek, anımsayabileceği birisi değil öylesine gelip geçen bir yolcusunuzdur.
 • bunu gururuna yediren sizlerde sıkıntı yok da yaşadığı acıyı dışa vuran bireyde sıkıntı varmış gibi yazılmış bir entry. insan yola kendinden çıkmayınca böyle cama ardı ardına vuran sinek gibi gereksiz sesler çıkıyor işte.
 • siz siz olun bir önceki ilişkisiyle, kendisiyle hesaplaşması bitmeyen kadın erkek fark etmez insanlardan uzak durun.
 • göremediği karşılığın intikamını sizden alacaktır.
 • (bkz: cengiz) senmisin?
 • bir insanın kendisine yapabileceği en kötü şeylerden biridir.
  nereden mi biliyorum? başıma geldi de ondan.
  yanarım yanarım kaybolan zamanıma yanarım. ama zararın neresinden dönerseniz kardır. o yüzden yol yakınken basın tekmeyi gitsin.
 • her şeyden evvel, aşk acısı çeken kadının yaşamaması gereken bir ilişkidir. aşk acısı çeken bir insan, başka biriyle bir ilişkiye girebiliyor ise zaten insan evladı değildir.

  çünkü seven insanın sevdiği insana bağlılığı, bir başkasını hayatına almasını engelleyecektir. alabiliyorsa da aşık olmamış demek oluyor bu durumda.

  aşık bir kadın, sevdiğini ruhunda tuttuğu sürece, başka bir bedenle işi olmaz.
 • aşk kavramına, aşkın taşıyamayacağı, uydurma değerler yükleyip kutsallaştırma çabası güden bebelerin haz etmediği bir durum.

  eğer aşkı büyük bir kavram olarak ele alırsak; kişinin başkası ile ilişkiye girmesi aşk'ın yanında önemsiz bir şey kalacaktır

  ya da aşkı önemsiz bir kavram olarak ele alırsak; kişinin başkası ile iliskiye girmesi yine ilk ihtimalde olduğu gibi bir şeyi değiştirmeyecektir

  iki ihtimalin gidiş yolları farklı olmasına rağmen vardıkları sonuç aynı. aslında karşımızdaki kişi hep bizi sevsin ve hep bizi düşünsün, başka kimseyle eğlenmesin vb. düşüncelerin sonucu olarak seks'ten türeme soyut kavramları kalıplarına uydurma çabasına giriyoruz hepsi bu
 • kitap yazmışsınız
  pirayaye mektupları okuyun
 • ilişki dediğiniz yatak ekseninde dönmüyorsa yani beklentiniz sadece kadın gidene kadar bu değilse kumar oynamaktır.

  bir hanım arkadaşım sevdiceğini motosiklet kazasında kaybetmişti, o sırada acısını paylaşan diyemeyeceğim ama en azından usulünce izleyen, yanından da hiç ayrılmayan biri ile birkaç zaman sonra bir ilişkiye başladılar. adamın her şeyi bilerek ve dahi hissederek oldurduğu ilişki evlilik oldu sonra, aile oldular.

  ölüm değil de ayrılık olsaydı önceki ilişkiyi bitiren, adamın zaman zaman kıskançlık krizleri, kadının acaba'ları olacaktı muhtemelen. bir başkasına aşık gönül maşuğun bir işaretine bakar çünkü, risk büyüktür.