• tam da şu anda ihtiyacım olan şey. bilen varsa beri gelsin hacı abiler/ablalar...
  • bunlardan biri koşmaktır bana göre. her akşam deli gibi koşuyorum, yagmur filan umrumda degil kusacak raddeye gelene kadar ya da artık taakatim kalmayana kadar. böyle koştukça sanki zincirlerimden kurtuluyorum, yüklerimi bırakıyorum ve en önemliside bişeyleri geride bırakıyorum hissi.

2 ay oldu ayrılalı. 2 aydır her akşam böyle. run forest run.
  • bir adet tekne, biraz para ama asıl önemlisi saint petersburg
  • hayata dair gerçek acıların farkında olmak.
  • küçük turşu biber.
  • 1 kürek 1 kayık.
  • daha muhteşem bir hayat kurmak, şahane kızlarla/erkeklerle tanışmak, her gün yürümek, koşmak, temiz hava bol oksijen, kararında içki, yeni bir şehir, zaman gibi şeylerdir...

ama en önemlisi şunu unutmamaktır: sen hala aşıksan ve acı çekiyorsan, seni bu durumda bırakan, umursamayan kişi senin bu hislerini hak ediyor mudur? elbete hayır... o halde, demir alma vaktin gelmiştir bu limandan...

aşk acısına bir tek sen kendin iyi gelebilirsin arkadaşım. başkasında bir sihirli değnek yok. çık, gez, kendine vakit ayır, sevdiğin müzikleri dinle, sevdiğin şeyleri yap. zamanla geçecektir.

sonradan aklıma gelen edit: her şeye rağmen sevmiş olmak her şeye değer. acısına bile. bu güzel duyguyu yaşamış bir insan olmanın güzelliğini unutmamak lazım. kalbinde karşındaki insanı da anlaman lazım. sadece istemiyor işte. olabilir, o da bir insan. hiç birimiz ömür boyu mutsuz olmaya gelmedik bu dünyaya; herkes mutlu olacağı yeri arayacak. sen de günün birinde bulacaksın.
  • kesinlikle içki değildir.

(bkz: #23191091)
hesabın var mı? giriş yap