şükela:  tümü | bugün
  • gelin fakirler birlik olalim, tren yapalim
    deme istegi olusturan şey
  • "bana sevecek başka bir şey vermediler, ben de birini sevdim"

(bkz: serbest çağrışım)
  • çünkü herkes döner paranın estiği yöne neyin acısı afedersin . daha ayrıntılı açıklama için ...
  • - fakir fakir fakir...

napoléon bonaparte
  • güzel tespittir. edilen kavgaların yüz vermemelerin ilginin heyecanın bitmesinin genellikle nedeni maddi yetersizliklerdir. öncelikle gelir seviyesi iyi olmayan erkek kendini diğerlerinden ayıran özel bir yeteneği yoksa fiziksel ayrıcalıklara sahip değilse fark edilmesi ilgi çekmesi neredeyse imkansızdır. ilk bakışta elenen grupta yer alır ne yazık ki. e tabi gözde erkek konumuna giremediğinden vazgeçilmesi veya tercih edilmemesi olağan hale gelir. hadi bir şekilde ilişki başladı ve sevgi dolu sürece girildi. bu sefer de ilk heyecan yavaş yavaş sönmeye başladıkça büyü perdesi aralanır ve gerçekler ortaya çıkmaya başlar. gelecek planlarının kısıtlılığı bir yana ilişki sürecinde ki aktiviteler de sıkıcı ve yetersiz hale gelmeye başlar. insanlar kız arkadaşlarıyla haftada 3 4 gün güzel mekanlarda yemek yiyip eğlenirken fakir kişi evde yemek yapalım fantezisine muhtaç olduğundan karşı tarafın zamanla ilgisini kaybetmesine heyecanını yitirmesine sebep olur. tabi kişileri birbirine bağlayan hoş anılarda oldukça kısıtlıdır. avrupa seyahatleri, her koşulu süsleyen heyecan verici hediyeler ve gerçekleştirmek istenen insanı hayata bağlayan hayaller pek uzaktır bu kişilere. acımasızdır kimin hak ettiği sorgulanır hazmı zordur isyana sürükleyebilir. ama şu gerçek ki maddi çıkara dayalı ilişkiler ne kadar aşktır ne kadar ticarettir bilinmez. harçlıkları bir araya getirip gecelik yiyeceği beraber hazırlamak mı yoksa dikkat çekici ego şişiren kıyafetlerle lüks restoranda yemek yemek mi gerçek huzurdur bilemicem. ama şu gerçek ki ayrılık durumunda aşk acısının dibine batanlar genelde bu insanlardır. çünkü büyüte büyüte devasa hale getirdikleri hayatlarındaki kısıtlı mutluluk kaynağını kaybetmişlerdir ve yerini dolduracak yalaka kişiler süslü etkinlikler yoktur onlar için.