şükela:  tümü | bugün
 • ben böyle aşk görmedim albümünden.

  " aşk beklemez
  ertelenmez
  dar vakitlerde
  ölür büyümez
  alışmak yok
  karışmak yok
  kavga edersek
  darılmak yok
  kendini al gel
  gömleğini kazaklarını
  kitaplarını al gel
  gel bu defa gel evime
  gel aşka gel
  misafir ol gel bana
  börekler açarım sana
  param pulum yok ama
  kalbim vuruktur sana . . ."

  (bkz: nazan öncel)
 • kaderi 'beklemek' olanin siddetle reddecegi bir yargidir. 'oyle gerekiyorsa' bekler ask... hic gelmeyecek olsa bile...
 • "bir bekleme salonu yalnızlığı"na bürünüp bekleyen, sebepsiz bekleyen, "hiç gelmeyecek olsa bile" bekleyen sensindir...
  waiting for the miracle deyiverirya cohen işte hesap o hesaptır...

  ama aşk beklemez...
 • vitamin* şarkılarına konu olmuş repliğiyle bir vakit gündemde kalmış şarkı..

  misafir ol gel bana, yumurta kırayım sana..
 • yalandir efendim, pekala da bekler ask, yeter ki beklemek icin gecerli bir sebebi olsun. sevgili nazan oncel'in soz konusu sarkisinda bahsi gecen ask, mecazi yer almistir parcada, aciklamaya gerek yok saniyorum mecazi anlami. (haklisiniz, bilirkisi raporu gibi oldu ama gecenin bu vakti idare ederseniz dii mi)

  (bkz: yanilmis da olabilirim pekala)
 • aşkın sabırsıslığını anlatan yargı.tek hecelidir aşk.hecelemeye başladığınız anda,tek bir tereddütünüzde kaçar gider,korkuların,endişenin bulunduğu yerde daha fazla barınamaz.
 • okulda işler yolundadır, isteyerek girilmiş bir bölüm, beklenenden daha zevkli dersler, matrak arkadaşlar, müdavimi olunan kahvehane, her ay düzenli yazılar gönderilen dergi, tiyatro ve fotoğrafçılık kursu, anneyi düzenli aramalar...
  tam bir iyi evlat dönemindeyken, anne babanın kabarmaktan koltukları patlamak üzereyken çat diye kantinde çıkar karşına aşk. tek hatan üzerine döktüğün kaynar kahvedir ve gözlerine bakmış olman.
  ya da ne bileyim belki o akşam içmeye gitmesen, o arkadaşımın arkadaşı ile tanışmasan belki de ceo olacaktın bir holdingte.
  şimdi saman kağıtlar karalıyorsun anfilerde. saçma sapan, ayağı yere basmaz aşk şiirleri yazıyor ya da yazdığını sanıyorsun, oyundaki rolün kahpe bir kadını oynamaktı, şimdi jüliyet jüliyet bakıyorsun etrafa, çektiğin fotoğraflarda hep aynı kirpikler, hep aynı sakallı adam var.
  okul bitene kadar beklemez aşk..

  üç ay içinde terfi edeceksin bu kesin. döpiyeslere alıştın, tıkır tıkır sekiyorsun artık o ince topuklarla, konuşa konuşa iyice düzeldi ingilizce aksanın. belki haftada 3 gece onbirlere kadar kaldın ama o proje seni şefliğe taşıyacak henüz 25 yaşındayken.
  biraz ertelemiş olabilirsin arkadaş sohbetlerini ama 3 ay içinde değenecek bunlara diyorsun.
  ama işte o topuk sıkıştı mazgala.
  ve bileğine değdi adamın eli yardım ederken.
  sen hiç bu kadar sıcak bir el hissetmedin ömründe, lise aşkından beri tüylerin dikelmemişti biri dokunduğunda.
  sen o tonda göz rengi yok mu sanıyordun?
  şimdi bakakalırsın işte böyle dalgın dalgın servis camından, ilk kez sesini kısarak patronunu ararsın "hastayım, çok fena, hiç sesim çıkmıyor, kusura bakmayın" , oysa koşarak 1,5 saatlik yola gideceksin onu görmek için bangır bangır kahkahalar atarak.
  artık excell tablolarla değil, sana cevap yazdı mı diye f5' e basmalarla geçecek günün.
  çaktırmadan kot geçireceksin ayağına cumaları, ya da poşette spor ayakkabı taşıyanlardan olacaksın.
  3 ay, 3 ayın daha olsaydı belki maaşın 2 katı olacaktı ama aşk beklemez.

  aslında aşk beklesin de istenmez. aşk için kaybettiklerini geri verseler gene de kimse aşkına ikame etmez.
  etmemeli, keşke etmese..
 • nasıl geldiğini anlamazsınız bile aşkın, size sormadan belki de hiç hazır olmadığınız bir zamanda gelir ve bütün kontrolünüzü eline alır. sanki misafir oyuncu gibi bakarsınız gelişen olaylara kalbiniz pıt pıt atarken. bazen hiç kimseye hissettirmeden yaşar, büyütür ve kimi zama istemeden öldürürsünüz. devinim sürer gider, kişiler değişir ama aşk denilen tuhaf vuran duygu seli hep olduğu yerde sinsi sinsi ortaya çıkacağı anı bekler. aslında hep vardır ve hep işin başındadır ama siz sadece yalan gözlerle bakıp aşk yoktu ki beklemesin dersiniz.